квітень 2017

Від груп самодопомоги до фонду громади

9 квітня 2017 року українська делегація компоненту «Мобілізація громад задля розширення можливостей в Луганській та Донецькій областях» відвідало поселення Орсантія та ознайомилася з історією роботи ініціативних груп в цьому регіоні.

Незважаючи на релігійне свято “Вербна неділя”, яке в Грузії також вважається дуже важливим, громада знайшла час для того, щоб поділитися своїм досвідом з українками та українцями. Свого часу в рамках роботи ООН Жінки, Жіночого інформаційного центру (WIC) та Фонду Тасо (Taso Foundation) тут були створені групи самодопомоги, які надзвичайно активно відстоювали інтереси своїх громад. З часом, коли проект закінчувався, громада не захотіла переривати свою діяльність і утворила “Фонд громади Егрісі” и продовжили роботу вже в новому статусі. Групам самодопомоги, а згодом Фонду вдалося реалізувати чимало проектів. Це були ініціативи як покликані допомогти внутрішньо переміщеним особам (лінія розмежування з Абхазією знаходиться в кілометрі від поселення), так і проекти, спрямовані на боротьбу з браконьєрством, благоустрій тощо. Одна з активних учасниць груп самодопомоги Іруза Какава стала депутаткою територіальної ради і може лобіювати інтереси громади на законодавчому рівні. І навіть громада має можливість висувати ініціативи по врегулюванню різних питань щодо режиму розмежувальної лінії на розгляд у Женевському процесі (переговори за участі представників Грузії, США, Росії, Абхазії та Південної Осетії). Також громадою створені кооперативи, прибутки яких допомагають фінансуванню потреб громад.

Українські гості зустрілися з представниками кооперативів громади та відвідали місцеву родину.

--

Компонент «Мобілізація громад задля розширення можливостей в Луганській та Донецькій областях» здійснюється Українським жіночим фондом у співпраці з ООН Жінки та за фінансування Європейського Союзу в рамках проекту «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України» (реалізовується Програмою розвитку ООН та структурою ООН Жінки).

Дивіться також

серпень 2017
УЖФ оголошує тендер з розроблення інтерактивних матеріалів та проведення занять для учнів 7-9-х класів загальноосвітніх шкіл та студентів 1-2 курсів вищих навчальних закладів
серпень 2017
УЖФ оголошує тендер для обрання постачальників послуг із організації та проведення заходів з фінансової грамотності для учнів та студентів
серпень 2017
Український жіночий фонд (УЖФ) оголошує тендер на обрання постачальника послуг із розроблення дизайну інформаційно-промоційних матеріалів.