квітень 2017

Досвід діяльності грузинських груп самодопомоги на лінії розмежування

Українські мобілізаторки громад повертаються з Грузії, маючи чітку програму дій для груп самодопомоги в своїх громадах – грузинський досвід виявився надзвичайно прикладним і корисним.

10 квітня 2017 року. Останньою в програмі навчального візиту стала зустріч з представницями груп самодопомоги поселення Ганмухурі, що розташований у безпосередній близькості до лінії розмежування з Абхазією, яку контролюють війська Російської Федерації. Учасниці груп самодопомоги поділилися своїм досвідом реалізації проектів, розповіли про особливості потреб громади, що знаходиться на лінії розмежування и тому більше стикається з проблемами вимушено переміщених осіб або ж тих, які живуть на окупованих територіях.

Зокрема діти, які опинилися на окупованих територіях і не бажають навчатися в абхазьких школах російською мовою, майже щодня перетинають лінію розмежування, щоб ходити до школи Ганмухурі і навчатись грузинською. Діти вільно можуть перетинати пункти перепуску, однак у Грузії навчання триває 12 років, в той час, як в Абхазії лише 11 і тому після закінчення 11 класу, за логікою прикордонних підрозділів ФСБ РФ, дитина перестає бути дитиною і на неї накладаються обмеження, які діють щодо дорослих і тому ходити щодня у школи в Ганмухурі 12-класники вже не можуть.

Водночас молодь Ганмухурі є дуже активною і дієвою – ними створено 2 молодіжних групи самодопомоги, які самі вигадують і пишуть проекти, ними ініційовано проведення квестів, так званих “веселих вечорів”, під час яких відбувається соціалізація молодих людей та низка інших проектів.

Групи самодопомоги у Ганмухурі не стали реєструвати фонд громади, оскільки вони домовились з таким фондом у Анаклії – і “NEFA Foundation” періодично фінансує проекти груп самодопомоги Ганмухурі.

По звершенню візиту до Ганмухурі, українські мобілізаторки громад та лідери груп самодопомоги разом з представницями Жіночого інформаційного центру та Фонду Тасо обговорили результати візиту, перерахували ініціативи, які найбільше вразили та надихнули почати впровадження аналогічних ініціатив в своїх громадах. Тетяна Сігаєва, мобилизаторка громади з Вугледара, повідомила, що щойно їй повідомили, що обласна влада погодила ідею створення молодіжного центру у місті і вже навіть перерахувала потрібні кошти місту. Ця ідея виникла значно раніше до поїздки в Грузію, однак під час візиту Тетяна оперативно ділилася враженнями з представниками міської влади, які зацікавлені в співпраці з групами самодопомоги і це призвело до активізації перемовин з обласною владою і дало свої результати в несподівано короткі терміни. Всі учасниці і учасники отримали надзвичайний досвід і надихнулися до нових звершень, вже маючи практичні поради від своїх грузинських колежанок.

--

Компонент «Мобілізація громад задля розширення можливостей в Луганській та Донецькій областях» здійснюється Українським жіночим фондом у співпраці з ООН Жінки та за фінансування Європейського Союзу в рамках проекту «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України» (реалізовується Програмою розвитку ООН та структурою ООН Жінки).

Дивіться також

серпень 2017
УЖФ оголошує тендер з розроблення інтерактивних матеріалів та проведення занять для учнів 7-9-х класів загальноосвітніх шкіл та студентів 1-2 курсів вищих навчальних закладів
серпень 2017
УЖФ оголошує тендер для обрання постачальників послуг із організації та проведення заходів з фінансової грамотності для учнів та студентів
серпень 2017
Український жіночий фонд (УЖФ) оголошує тендер на обрання постачальника послуг із розроблення дизайну інформаційно-промоційних матеріалів.