травень 2017

Український жіночий фонд навчає жіночі громадські організації професійно проводити адвокаційні кампанії

Сьогодні все більше організацій бачать потребу в спеціальних знаннях та навичках з адвокації, щоб підвищити ефективність своїх адвокаційних кампаній та повною мірою використати цей потужний інструмент впливу.

Саме тому Український жіночий фонд за підтримки Програми підзвітності Міністерства закордонних справ Нідерландів розпочав проект «Академія адвокації для жіночого руху», під час якого буде підвищено спроможність в адвокації 10 жіночих неурядових організацій.

У квітні відбувся відбір організацій-учасниць, а сьогодні у Києві вже розпочався 5-денний тренінг на тему «Підготовка та проведення адвокаційних кампаній», який проводить В’ячеслав Кучереносов, експерт з адвокації за участі Людмили Чернявської, експертки з гендерних питань.

Відкриваючи тренінг, пані Ріні Бюс, Перший секретар Посольства Нідерландів в Україні, зазначила, що в Україні не надто значне представництво жінок у владі, а нещодавні дослідження продемонстрували, що і в засобах масової інформації серед експертів експертки трапляються значно рідше, аніж вони мали би за умови збалансованого висвітлення діяльності представників обох статей. Пані представниця Посольства висловила сподівання, що навички з адвокації, які учасниці отримають в ході тренінгу, а також під час проекту в цілому, підсилять неурядові організації і зроблять їх більш видимими, більш дієвими.

Наталя Карбовська, директорка з організаційного розвитку Українського жіночого фонду, подякувала Посольству та Уряду Нідерландів та зазначила, що УЖФ системно займається розвитком жіночго руху в Україні і тому надзвичайно вдячний партнерам за нові можливості для розвитку українських жіночих НУО.

У перший день тренер разом з учасницями пройшли базові речі – що таке адвокація, якими можуть і мають бути її наслідки, яке місце займає адвокація в системі організаційного розвитку.

За словами експерта, існує наступне визначення терміну «адвокація»:

 Адвокація – це дії, що здійснюють люди з метою впливу на прийняття рішень на місцевому, регіональному або міжнародному рівні щодо вдосконалення політики таабо змін у фінансуванні в інтересах певних соціальних груп.

Також В’ячеслав Кучереносов повідомив, що адвокація не можи відбуватися «заради самої адвокації», вона повинна мати мету і наслідками адвокації можуть бути:

  • · Вдосконалення політики;
  • · Системні зміни;
  • · Демократичні зміни;
  • · Нові можливості.

Всіма ж таємницями та секретами планування та реалізації адвокаційних кампаній тренери будуть ділитися протягом усіх 5 днів, а наприкінці учасниці отримають сертифікати, які засвідчать успішне завершення курсу та набуття нових знань.

Дивіться також

серпень 2017
УЖФ оголошує тендер з розроблення інтерактивних матеріалів та проведення занять для учнів 7-9-х класів загальноосвітніх шкіл та студентів 1-2 курсів вищих навчальних закладів
серпень 2017
УЖФ оголошує тендер для обрання постачальників послуг із організації та проведення заходів з фінансової грамотності для учнів та студентів
серпень 2017
Український жіночий фонд (УЖФ) оголошує тендер на обрання постачальника послуг із розроблення дизайну інформаційно-промоційних матеріалів.