Голос жінок і лідерство – Україна

Термін реалізації:

2019 рік – 2024 рік

Регіони:

Усі регіони України

Цільова аудиторія:

Жіночі/феміністичні організації, мережі та платформи, що працюють у сфері захисту прав жінок і дівчат, зокрема постраждалих від конфлікту і внутрішньо переміщених осіб; жінок, які живуть з інвалідністю; жінок із різною сексуальною орієнтацією та ґендерною ідентичністю; ромських жінок та представниць інших національних меншин; сільських жінок, жінок із низькими доходами та інші вразливі категорії, зокрема молодих та літніх жінок. Жіночі/феміністичні організації - головні агентки змін, тому проєкт підтримує їхню діяльність і розбудову інституційної спроможності, сприяє розбудові мереж та партнерств.

Донор:

Партнерські організації:

24 жіночі/феміністичні організації в усіх регіонах України (наразі обрано 22 партнери)

5 жіночих/феміністичних організацій - тематичні партнери

Про проєкт:

Кінцевий результат проєкту – покращення ситуації з дотриманням прав людини серед жінок та дівчат,просування ґендерної рівності в Україні.

Діяльність за проєктом

  1. Взаємодія з досвідченими та новими жіночими/феміністичними організаціями, їх підтримка для вирішення як поточних, так і нових проблем.
  2. Надання допомоги в розбудові інституційного потенціалу, грантового фінансування (включаючи багаторічні гранти, гранти новоствореним організаціям, гранти на подорожі та гранти швидкого реагування).
  3. Навчання лідерських навичкок, наставництво; проведення адвокаційних кампаній; забезпечення обміну досвідом та координації між жіночими/феміністичними організаціями в усіх регіонах країни, з особливим акцентом на регіонах, постраждалих від конфлікту і в громадах із великою кількістю ВПО.
  4. Сприяння аналізу жіночого/феміністичного руху та його учасниць, включаючи різні регіональні контексти, проблеми, з якими зіштовхуються організації та різні групи жінок. Діяльність за проєктом адаптується до цих потреб.

Основні засади втілення проєкту 

Нічого для нас без нас 

Ми прагнемо бути у постійному діалозі. Незмінним залишається наш стратегічний пріоритет – посилення руху. Акценти й тактичні завдання адаптуються відповідно до пріоритетів, які визначають учасниці жіночого / феміністичного руху на щорічних Форумах феміністичного організаційного розвитку.   

Інклюзивність 

Ми прагнемо підтримувати різноманіття жіночого/феміністичного руху, тому докладаємо максимальних зусиль для врахування інтересів різних категорій жінок і дівчат, включаючи внутрішньо переміщених осіб, жінок з інвалідністю, ромських жінок та жінок з інших національних меншин, жінок із різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, малозабезпечених або ж дискримінованих жінок, молодих і літніх жінок. 

Завдання проєкту:

Новини, успішні історії та публікації ГЖЛ