На Луганщині випускниця тренінгової програми від Українського Жіночого Фонду відкрила Кінний оздоровчо-розважальний комплекс

Юлія Бусенкова, випускниця тренінгової програми проєкту «Економічні можливості для жінок Східної України»

м. Сєвєродонецьк, Луганська область

Назва: Кінний оздоровчо-розважальний комплекс «Іскандер»

Послуги: Кінні прогулянки, оздоровчі заняття верхи на конях, фотосесії

Любов до коней вплинула на вибір власної справи, а участь у проєкті Українського Жіночого Фонду створила надійне підґрунтя для її успішного започаткування.

У 2014 році Юлія вперше потрапила на приватну конюшню, щоб разом із своїм сином покататися на конях. Після цієї прогулянки її переповнювали емоції. Саме тоді вона зрозуміла, що кінний спорт — це те, що їй дає наснагу та приносить задоволення, її місце сили. Жінка не вагаючись придбала коня, щоб розпочати уроки з верхової їзди. І вже незабаром стала помічницею господаря конюшні. До її обов’язків входив не лише догляд за тваринами, але і організація святкових заходів за участі коней. Згодом вона придбала ще одного улюбленця та вирішила працювати на себе. Волею долі до її рук потрапила брошура Центру підтримки жіночого бізнесу у Сєвєродонецьку, з якої вона дізналася про набір учасниць на тренінги із розвитку бізнес-навичок. Не роздумуючи Юлія подала заявку та була відібрана до складу учасниць.

«Проєкт став для мене тим золотим пенделем, який підштовхнув до суттєвих кроків — заснувати власну велику справу, близьку до серця, та одночасно заробляти гроші для себе та своєї родини. Я навчилась робити фінансові розрахунки, розвинула маркетингові навички та зрозуміла, як правильно позиціонувати свою бізнес-модель», — ділиться своїми враженнями від проєкту Юлія.

Унікальність її бізнес-моделі полягає у поєднанні оздоровчого та розважального напрямків. Кінні прогулянки позитивно впливають як на фізичний, так і психоемоційний стан людини, включають в роботу усі групи м’язів та дають рівномірне навантаження на них. Крім того, Юлія розробила нові методи оздоровчих вправ, які раніше не застосовувала у своїй практиці. До основних послуг додались заняття із розвитку для дітей 3-5 років із застосуванням елементів іпотерапії.

Не меншим попитом серед клієнтів користується і розважальний напрямок — організація святкових заходів за участю коней. Юлія сама пише сценарії до кожної події, застосовуючи індивідуальний та творчий підхід до кожного замовлення і в різних форматах — від Ковбоя до Баби-Яги та Діда Мороза верхи на конях. Спілкування з іншими учасницями під час тренінгів із розвитку бізнес-навичок наштовхнули на думку об’єднувати зусилля — так розпочалась співпраця із фотосалонами та невеличкими турагентствами, що теж вплинуло на зростання прибутковості.

Успішно подоланий етап тренінгової програми дозволив Юлії стати також учасницею менторської програми. У форматі індивідуальних консультацій і супроводу своєї менторки вона доопрацювала бізнес-план та сформувала повну концепцію власного бізнесу, враховуючи можливі ризики та переваги. «Менторська підтримка була для мене дуже важлива. Завдяки чому я змогла вдало підготувати описову частину бізнес-плану, навчилась складати фінансові таблиці для відображення руху грошових потоків та складати кошторис. Всього цього раніше я не не те що не розуміла, а навіть не знала, що таке є. Більше того, без менторської підтримки я б ніколи не наважилась подавати заявки на гранти, щоб залучити додаткове фінансування»— розповідає випускниця програми.

Менторка Юлія Рубан так говорить про досягнення своєї підопічної: «Юлія навчилась більш чітко та детально формувати цілі, формувати перелік необхідних для їх досягнення ресурсів. Здобула навички роботи з фінансовою частиною та, як наслідок, сформувала аналітичне бачення прибутковості свого проєкту».

Перші оздоровчі заняття та кінні прогулянки учасниця проводила на території парку лікарняного містечка. А віднедавна знайшла ідеальне місце — так званий Дальній Леньов — невеликий ліс із галявиною, що межує з містом, та чудово підходить для іпотерапії, відпочинку і відновленню сил за допомогою кінних прогулянок. У найближчих планах — реєстрація підприємницької діяльності та облаштування цієї території під оздоровчо-розважальний комплекс, включаючи будування манежу. А ще — організувати зону відпочинку для підлітків, які допомагатимуть із доглядом коней. Щоб втілите ці плани, випускниця шукає наразі фінансування через грантові конкурси. У Юлії багато задумів, які вона налаштована крок за кроком реалізовувати, щоб і надалі дарувати позитив та здоров’я для людей навколо.