Участь в тренінговій програмі для жінок-підприємниць від Українського Жіночого Фонду допомогла жительці Маріуполя відкрити кав’ярню

Тетяна Косогова, випускниця тренінгової та менторської програм проєкту “Економічні можливості для жінок Східної України”

м. Маріуполь, Донецька область

Назва: My Coffee кав’ярня

Послуга: кава, чай, різні напої, десерти, сендвічі, солодощі

Завдяки участі у проєкті Українського Жіночого Фонду Тетяні вдалося вибудувати свій бізнес з нуля та відкрити власну кав’ярню у центрі Маріуполя.

Тетяна давно роздумувала над ідеєю відкрити власну кав’ярню. Затишок, неспішні бесіди з друзями та смачна кава — це те, що їй давно хотілось втілити. Проте бракувало знань та досвіду у веденні власного бізнесу. Багато років жінка працювала найманою працівницею і побоювалась розпочинати щось своє. Дізнавшись про тренінги із розвитку бізнес-навичок Українського Жіночого Фонду, які проходили на базі Центру підтримки жіночого бізнесу у місті Маріуполь, рішуче подала заявку та пройшла відбір.

Під час навчання та спілкування з однодумцями ідея Тетяни конкретизувалася, було розроблено покроковий бізнес-план, прораховано можливі ризики та переваги такої моделі бізнесу. В цілому участь у проєкті Українського Жіночого Фонду вплинула на учасницю позитивно, додала впевненості у собі та сформувала чітке розуміння бізнес-процесів. Цінними, за словами учасниці, були і отримані знання з введення комунікації з клієнтками і клієнтами та персоналом, стратегії просування справи через соціальні мережі. Особливу користь мали юридичні консультації, які допомогли краще розібратися з правовими нюансами та питаннями реєстрації і оподаткування підприємницької діяльності.

Завдяки наполегливості Тетяна не лише успішно пройшла тренінгову програму, але була відібрана до участі і у менторській програмі проєкту Українського Жіночого Фонду “Економічні можливості для жінок Східної України”. За словами випускниці, саме участь у менторській програмі допомогла їй доопрацювати бізнес-план та чітко визначити пріоритеті. До того ж спілкування з тренерками та тренерами проєкту та підтримка її менторки допомогли Тетяні підійти до створення бізнесу прагматично, без ідеалізації. Про що зазначає сама учасниця“Якби я працювала бариста, розбиралася в сортах і способах приготування кави, можливо, зважилася б зробити щось нове. Але я підійшла до створення бізнесу з економічної точки зору: пройти курси бариста, розробити дизайн приміщення, меню та інше або купити франшизу і отримати повний супровід — це по ціні вийшло б приблизно однаково”Тетяна обрала останній варіант та сконцентрувалася саме на економічній складовій свого бізнесу.

Результатом участі у проєкті став зважений та обґрунтований крок — випускниця зареєструвалась як фізична особа підприємиця та відкрила власну кав’ярню. Кав’ярня My Coffee пропонує відвідувачам затишне місце зі смачною та недорогою кавою, чаєм, какао, різними сендвічами та солодощами. Головні переваги – це місце розташування у центрі міста, а також невисокі ціни та красивий дизайн закладу.

Дмитро Чичера, координатор програми у Маріуполі, так говорить про досягнення випускниці: 

“Бізнес-ідея Тетяни є дуже вдалою. Адже у центральній частині міста не так багато кав'ярень, і Маріуполю є куди в цьому напрямку розвиватися. Учасниця активно використовувала можливість, взяти консультації у всіх тренерів, особливо була зацікавлена краще зрозуміти способи просування власної справи, а також досягнення рівня незбитковості та фінансової стабільності”.

Відкриття кав’ярні співпало із карантинними заходами через пандемію COVID-19. Проте Тетяна не розгубилась і почала гнучко реагувати на нові обставини та докладати всіх зусиль, щоб втримати досягнуті результати та зберегти молодий бізнес. Коли карантинні обмеження послабили, її заклад почав працювати “на винос” та розширив “to go“-пропозиції. Крім цього, випускниця підключила до введення бізнесу свою сестру, щоб більш ефективно справлятися з кризою. Наразі кав’ярня стала сімейним бізнесом, а Тетяна і наділа працює над його розвитком та стабілізацією після кризи, балансуючи між власною справою та іншою своєю зайнятістю.

На думку випускниці, важливе значення відіграють і дружні контакти учасниць програми, з якими вона познайомилась під час тренінгів із розвитку бізнес-навичок. Дівчата і по завершенню програми спілкуються та підтримують одна одну, обговорюють у спільному чаті новини, стратегії введення бізнесу та виходу із кризи, спричинену пандемією. Тетяна відзначає, що участь у проєкті стала для неї певним проривом, адже їй вдалося не лише розробити концепцію власної справи, але і вдало пройти всі кроки її реалізації. “Навчання та менторська підтримка вказали мені напрямок для розвитку. Мені вдалося втілити свою давню мрію у життя. Я дуже вдячна всім нашим тренерам за якісний супровід та відповіді на мої питання, які постійно виникали у процесі відкриття справи”– підсумовує випускниця.