25-26 червня відбулась зустріч переможниць програми 2011 року

25-26 червня в Києві відбулась зустріч переможниць програми «Перший крок до успіху-2011»
25-26 червня до Києва приїхали активні, цілеспрямовані дівчата з різних куточків України. Це учасниці програми «Перший крок до успіху», які стали переможницями конкурсу ідей, щодо покращення життя своїх місцевих громад. Дівчат хвилюють проблеми дітей сиріт, екологічного забруднення, здорового способу життя, патріотичного виховання та розвитку культури сучасної молоді і вони мають конкретні плани, яким чином можна вплинути на рішення цих болючих питань. Поділитися своїми планами та отримати нові знання та досвід дівчата зібрались в стінах затишного готелю «Експрес».
Від якого, на запрошення Елеонори Валентайн, директора Програми Сприяння парламенту України, вирушили на цікаву та пізнавальну екскурсію приміщенням Верховної Ради. Серед дівчат не мало тих, кому не байдужа доля нашої держави, і вони вже в такою юному віці прагнуть змінювати нашу державу на краще. 
«Хочу спробувати свої сили в українській політиці. Надто мало українок сьогодні у виконавчій і законодавчій владі, місцевому самоврядуванні. Обов’язково продовжу долучатися до громадської діяльності. Хочу стати  політиком-дзвонарем, який не дасть приспати український народ» Скулеба Марія (м. Маріуполь).

Далі нас чекала незабутня зустріч в стінах Комітетів Верховної Ради України, де дівчата дізнались про можливості проходження стажування, про діяльність Програми Сприяння парламенту України, отримали корисну літературу. «Я дізналась, що і в Україні безліч можливостей для реалізації молоді, необов’язково через гроші і впливові зв’язки». Дзигаленко Юлія (с. Сосонка, вінницька обл.)

На зустріч з дівчатами прийшли і, своєю участю, підтримали програму відомі українські співачки Юлія Войс та Ольга Юнакова, журналістка Олеся Олешко. Виступи та життєві історії успішних жінок стали своєрідним орієнтиром та добрим прикладом у житті для молодих лідерок, які тільки починають вибудовувати свій власний життєвий шлях.  Дівчата мали можливість не тільки почути виступи досвідчених жінок, але й поставити їм запитання та навіть влаштувати дискусію. «Мені дуже сподобались розповіді жінок про їх перші кроки до успіху та розповіді про свій шлях, а також важливі поради» Юр’єва Сабіна (м. Маріполь).

По поверненню в готель, на всіх чекала подія урочистого нагородження переможниць конкурсу, виступи членів оргкомітету та переможниць програми попередніх років. Ми можемо пишатися досягненням дівчат, які в 2006, 2008 роках так само перший раз приїхали в Київ, так само робили перші кроки на шляху власного успіху. І вже тепер допомагають організаторам у підготовці, проведенні заходів програми та із задоволенням дають практичні поради новим переможницям. «Найбільше мене здивувала і надала ентузіазму переможниця 2008 року Христина Алексійчук. Не зважаючи на те, що вона досить юна, вона зуміла розширити мою свідомість, підтвердити  те, що можливостей безліч, а основну роль відіграє бажання» Крегель Христина (с. Мала Тур*я, Івано-Франківська обл.)

Ніхто не залишився без подарунків, серед яких яскраві та позитивні футболки для дівчат, які впевнено «крокують до успіху».

Перший день, що розпочався переїздом до Києва, поселенням готель, екскурсією та зустріччю з успішними жінками продовжився урочистим нагородженням та виступами переможниць попередніх років, настановами оргкомітету, мав закінчитися круглим столом. І хоч здавалось би всі були натомлені та переповнені інформацією робота була достатньо насиченою міні-презентаціями проектів, жвавим, емоційним спілкуванням учасниць між собою та практичними порадами та пропозиціями співпраці. І навіть, розійшовшись по номерах дівчата продовжили неформальні спілкування та дискусії.

З самого ранку 26 червня на учасниць чекала особлива зустріч з радником Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з гендерних питань, координатор Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН Ларисою Кобелянською. Пані Лариса спілкувалась з дівчатами ы як посадовець, але і як досвідчена жінка, яка може порадити, дати настанову та надихнути на конкретні дії. Дівчата отримати відповіді на питання: чи стикалися ви в особистому житті зі статевою дискримінацією, як себе поводили в таких випадках? Чи бували в житті «не успіхи» і як ви це переживали? Все більше і більше дівчат цікавить питання можливостей жінок в прийнятті рішень на місцевому та державному рівнях. За той короткий час, який тривала зустріч Пані лариса намагалась найповніше відповісти на всі запитання.

Надзвичайно важливим став для учасниць тренінг з розвитку жіночого молодіжного лідерства в контексті доброчинної діяльності молоді. Дівчата отримали нові навички, дізнались про власні можливості та вибудували пріоритети наступних кроків. Робота на тренігу була максимально насиченою дискусіями та обміном думками, досвідом. «Я хочу подякувати пані Тетяні (тренерці) за чудовий, насичений цікавий тренінг, за ті почуття та думки, які ви нам передали, за високий професіоналізм» Мукій Таїсія (м. Харків)

Сповнені приємних вражень від тренінгу та зібравши кольорові повітряні кульки дівчата яскравою юрбою попрямували до Центру сучасного мистецтва. Але ця прогулянка запам’яталась на довго багатьом перехожим, які під похмурими дощем йшли бульваром Шевченка. Дівчата розповідали хто вони, куди «крокують», бажали гарного настрою та дарували веселі кульки. Тож усміхнених людей в той день стало більше.

Всі ці зустрічі, тренінг, прогулянка Києвом та відвідання PinchukArtCentre  справило незабутнє враження на дівчат, наповнило їх вірою у свої сили, надихнуло на  нові досягнення та відкрило багато можливостей для особистісного та творчого зросту. Вони поїхали додому, поклавши в свої валізи велике натхнення та бажання розпочинати втілювати в життя свої маленькі проекти, які мають покращити життя простих українців. А ми, із задоволенням будемо поруч і допоможемо зробити наступні кроки до успіху.

«Ці два дні, що я провела у Києві, ніколи не забудуться. Це насправді був той перший, проте, мабуть, найважливіший крок….крок до успіху. На тренінгах я отримала нові знання, від спілкування з успішними жінками – натхнення, бо почувши історії іх шляху до успіху, з’явилась якась внутрішня впевненість, впевненість у тому, що можна досягти висот, треба лише прикласти до цього зусилля. Надзвичайно приємно було познайомитись та поспілкуватись з дівчатами, що не є простими обивательками, а є небайдужими до чужих проблем, проблем своїх громад, міст та своєї країни. Я впевнена на 100 відсотків, що все це не було дарма, бо ця програма дає можливість звичайним дівчатам з усіх регіонів України реалізувати свої проекти та зробити свої перші кроки до успішності» Юр’єва Сабіна (м. Маріуполь)

Ми дякує за участь та підтримку програми:

Кампанії «Кока-Кола Україна»

Програмі Сприяння парламенту України

PinchukArtCentre

Елеонорі Валентайн

Ларисі Кобелянській

Юлії Войс

Ользі Юнаковій

Олесі Олешко