забезпечити скоординовану співпрацю органів виконавчої влади, громадянського суспільства, представників бізнесу, партнерів з розвитку та міжнародних організацій задля дотримання принципу ґендерної рівності та інклюзії в процесі відновлення України:
голова Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, Віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
заступниця голови Комісії - Урядова уповноважена з питань ґендерної політики
Представники/ці державних органів, які забезпечують формування та реалізацію державної політики щодо забезпечення ґендерної рівності та інклюзії, народні депутати/ки України
Партнери/ки з розвитку, представники/ці бізнесу, представники/ці міжнародних та громадських організацій які займаються питаннями забезпечення ґендерної рівності та інклюзії
Створена для консолідованого прийняття рішень щодо пріоритетних завдань Платформи стосовно забезпечення включення ґендерної складової та принципу інклюзії в національні, галузеві та місцеві плани відновлення.
це об'єднання представників/ць громадянського суспільства – учасників/ць Платформи, яка створена для підсилення голосу громадянського суспільства.
Організаційну роботу Консультативної панелі забезпечує виконавчий партнер Платформи, яким на період 2023-2025 років є Український Жіночий Фонд завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом».
Метою Консультативної панелі є посилення впливу громадянського суспільства на процеси забезпечення ґендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні, координація дій, залученість до ухвалення рішень та забезпечення участі представників/-ць громадянського суспільства у процесах відновлення та відбудови.
Усі представники/-ці громадянського суспільства, які стають членами робочої групи Платформи, автоматично стають учасниками/-цями Консультативної панелі.
Переваги участі представників/ць громадянського суспільства у Консультаційній панелі:
Що вже сьогодні можуть робити громадські організації на локальному та національному рівні щоб бути включеними в процеси відновлення.
Кого стосується інклюзивний підхід у відновленні. Що громадські організації знають про відновлення і як вони бачать свою роль у відновленні.
Як ґендерний підхід змінює оптику погляду на жінок і чоловіків. В чому полягає ґендерно-чутливий та ґендерно-трансформативний підхід у відновленні.
Передумови для наскрізного включення ґендерного підходу у відновленні – на рівні принципів та політик. Як досягти цього на практиці.