Читайте між рядками: (Пост)пандемічні економічні наслідки для жіночих правозахисних ОГС із Болгарії, Грузії та України

Термін реалізації:

Листопад 2021 року – листопад 2022 року

Регіони:

Україна, Болгарія, Грузія.

Цільова аудиторія:

жіночі/феміністичні організації, правозахисні та інші ОГС, уряди, національні та міжнародні донорські організації, медіа.

Донор:

BST

European Union

Партнерські організації:

Болгарський Жіночий Фонд

Фонд «Тасо» (Грузія)

Жіночий фонд у Грузії

Про проєкт:

UPD

Через руйнівні наслідки повномасштабного вторгнення РФ в Україну проєкту довелося змінити фокус уваги з подолання економічних наслідків пандемії на вивчення впливу збройних конфліктів та наслідків одразу декількох криз на роботу жіночих/феміністичних організацій.

Проєкт «Читати між рядків: (пост)пандемічний економічний вплив на права жінок ОГС з Болгарії, Грузії та України за фінансової підтримки  «The Black Sea Trust for Regional Cooperation» теж змінюється у відповідь на нові виклики. Він зосереджений на вивченні впливу економічних наслідків (пост)пандемії та наслідків війни в Україні, на організації, які захищають права жінок та інших вразливих  груп у Болгарії, Україні та Грузії. Зібрані дані ляжуть в основу дослідження, метою якого є підвищення обізнаності про проблеми, з якими стикаються жіночі/феміністичні організації в трьох чорноморських країнах.

Міжнародна дослідницька група проведе 60 глибинних інтерв’ю з представниками громадянського суспільства в Болгарії, Україні та Грузії. Мета полягає в тому, щоб проаналізувати моделі реагування та стійкості, пов’язані з кризами, а також те, як вони впливають на захист і просування прав жінок. Ініціатива інформуватиме різних зацікавлених сторін про контекст, у якому громадянське суспільство діє та адаптується до нових реалій, щоб задовольнити потреби своїх цільових груп.

Збір статистичних даних та історій, які їх пояснюють, відбуватиметься одночасно у трьох країнах. Болгарський Жіночий Фонд, фонд «Тасо» (Грузія), Жіночий фонд у Грузії та Український Жіночий Фонд об’єдналися в ініціативу «Читай між рядками», щоб задокументувати економічні наслідки пандемії для жіночих/феміністичних організацій, дати прогнози й запропонувати стейкхолдерам рекомендації та рішення.

Пандемія проявила й посилила ґендерну нерівність: жінкам додалося доглядової праці, жінки опинилися на передовій протистояння коронавірусу – і при цьому вони масово втрачали джерела доходу та можливість бути почутими. Те саме сталось і з жіночими/феміністичними організаціями. Громади, органи влади та центри ухвалення рішень приймали як даність участь ОГС у боротьбі з пандемією, але не поспішали залучати їх до планування майбутнього, відсунули питання захисту прав жінок на периферію соціальних і політичних інтересів. Фінансування важливих сфер прав людини було скорочено, переспрямовано або поставлене на паузу. Це не просто цифри, це долі мільйонів жінок, дітей і чоловіків, які втратили віру в справедливість.

Досвід розроблення «Стратегії реагування жіночих громадських організацій та жіночого руху на COVID-19 і його наслідки» 2020 року засвідчив: коли рух не лише відповідає на нагальні потреби, а має бачення розвитку, далекоглядні цілі, він стає стійкішим до атак і потрясінь. Співпраця між чотирма жіночими фондами дозволить жіночим/феміністичним рухам України, Грузії та Болгарії голосніше заявити про себе на місцевому, національному та міжнародному рівнях; поділитися найкращими моделями антикризового реагування та стійкості.

Співпраця між чотирма жіночими фондами дозволить жіночим/феміністичним рухам України, Грузії та Болгарії голосніше заявити про себе на місцевому, національному та міжнародному рівнях; поділитися найкращими моделями антикризового реагування та стійкості.

Завдання проєкту: