В Україні в такому форматі навчання проходить вперше, зазначає голова громадської організації «Тепло рідних сердець» Леся Стебло.
«У нас є група експерток. Ми розробили інформаційний семінар, в якому охопили поняття ґендерної рівності, розповідаємо також про фемінітиви. Про те, наскільки важливі міжнародні документи з прав жінок – Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», Стамбульська конвенція, а також про діяльність «Коаліції-1325 Хмельниччина» для того, щоб слухачі і слухачки зрозуміли, наскільки це актуальна тема і хороший інструмент для змін в усіх сферах», – пояснює Леся Стебло.
Вже близько 500 фахівців і фахівчинь взяли участь у семінарах.
«Я думала, що більше людей все-таки обізнані в цій темі, але серед учасників і учасниць семінарів – представників і представниць правоохоронних органів, служб цивільного захисту, органів місцевого самоврядування – багато тих, хто вперше чули про резолюцію Радбезу ООН «Жінки, мир, безпека». Ми говоримо про те, що ми можемо зараз зробити не тільки в межах нашої країни чи в межах області. А де безпосередньо вони себе бачать, як виконавці цього документу, у своїй громаді або установі», – розповідає Леся Стебло.
Очільниця Хмельницького Навчально-методичного центру безпеки життєдіяльності цивільного захисту населення – полковниця служби цивільного захисту, кандидатка юридичних наук Альона Мул. Вона єдина жінка на такій посаді по всій Україні.
«Ми навчаємо цивільного захисту, безпеки життєдіяльності, домедичної підготовки, пожежної підготовки всі категорії посадових осіб області. В середньому за один рік в нашому центрі проходить підвищення кваліфікації близько 3,5 тисячі посадових осіб. І директори шкіл, і керівники територіальних громад, і керівництво обласної адміністрації, і районних. Саме виходячи зі специфіки навчального закладу, у нас і зародилася ідея створення хабу ґендерної просвіти», – розповіла Альона Мул.
Центр виділив приміщення і зробив у ньому ремонт. А Український Жіночий Фонд допоміг придбати обладнання: мультимедійний проектор, екран, меблі.
«На самому початку роботи було достатньо таке насторожене трохи ставлення. Я сама трохи переживала, як це буде сприйматися. Коли заходили тренерки і ми говорили тему, аудиторія була більш закритою. Зараз про семінари вже знають і нас часто запитують: “Коли вже буде гендерне навчання?”. І чоловіки, і жінки активні під час семінарів. Є багато питань, обговорень. На жаль, дуже багато посадових осіб, особливо з такої сільської місцевості, вперше чують про багато питань, які озвучуються під час інформаційних сесій», – додає полковниця.
За весь час проєкту поки лише двоє чоловіків відмовились від ґендерної просвіти.