Війна змістила пріоритети суспільства і змусила відступити від низки зобов’язань у сфері захисту прав жінок, відстоюванні гендерної рівності.
Питання рівності не мають означення «актуальність», вони – фундаментальні, а роль жінки така ж важлива, як і чоловіка. Багато жінок і жіночих організацій кожного дня роблять свій внесок в спільну боротьбу, але залишаються не поміченими, другорядними.
Для нас важливо говорити про роль і внесок жінок, результати їхньої діяльності і боротьби. Суспільний розголос сприятиме усуненню ґендерних стереотипів та дискримінації, допоможе просуванню рівних прав та можливостей.
У межах конкурсу: «Будь її голосом» планується підтримати проєкти, які передбачатимуть, зокрема, створення візуальних матеріалів на тему захисту прав жінок/гендерної рівності, візуалізацію ролі жінки/феміністичної організації у суспільстві (війні), популяризацію здобутків українок і їхній вплив на історичні процеси (сучасні/історичні постаті) як частини європейської спільноти.
Пріоритети конкурсу:
Пріоритет №1: Підтримка проєктів, спрямованих на публічну візуалізацію теми захисту прав жінок/гендерної рівності через мистецькі засоби.
Планується підтримати ініціативи щодо створення та поширення візуальних матеріалів: художні або фотовиставки, перформенси, інсталяції, тематичні відео, вистави, літературні читання тощо (перелік не є вичерпним).
Важливою умовою є залучення фахових спеціалісток/-ів, які мають достатній експертний рівень та знання/вміння, можуть розкрити тему і досягнути бажаного результату, мають досвід.
Заходи, які будуть реалізовуватись в межах проєкту мають бути публічними і достатньо висвітленими серед громадськості.
Максимальний розмір гранту за цим напрямком: 750 000 грн
Термін реалізації проекту: 10 місяців
Пріоритет №2: Висвітлення ефективних практик роботи жіночих організацій, а також системних змін, до яких призводить ця робота.
Планується підтримати проєкти, які візуальними засобами розповідатимуть про результати роботи жіночих/феміністичних організацій за визначеною тематикою.
Це можуть бути історії бенефіціарок, позитивні зміни, яких вдалось досягти завдяки ініціативам організації, досвід громад, де впроваджено гендерно-чуйні підходи тощо.
Проєкти можуть передбачати проведення фото виставок, створення відео матеріалів, перформенсів тощо (формат проектів не обмежується зазначеним).
Максимальний розмір гранту за цим напрямком: 370 000 грн
Термін реалізації проекту: 10 місяців
Участь у конкурсі можуть брати: жіночі/феміністичні організації з усіх регіонів України, які мають чітку спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності, а також не пов’язані з державними установами та політичними партіями. Передбачається, що організація-заявниця, яка бере на себе відповідальність за адміністрування гранту, має попередній досвід роботи (бажано від 2 років).
Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їхні права.
Критерій оцінки
Критерій | Максимальний показник |
Відповідність проєкту пріоритетам конкурсу | 20 |
Унікальність і дієвість запропонованих підходів | 20 |
Дотримання феміністичних принципів та цінностей | 10 |
Чітко визначені результати проєкту та заходи для відстеження прогресу | 20 |
Ефективність запропонованої інформаційної кампанії/ шляхів поширення інформації | 15 |
Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури) | 15 |
Всього | 100 |
В межах конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок (такі як підприємниці, вчительки) і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.
Виготовлення звітів (річних, тематичних тощо) організацій, а також проєкти, які передбачають рекламу організацій.
Допустимі витрати: програмні і адміністративні витрати.
УЖФ розуміє важливість підтримки стійкості жіночих/феміністичних організацій і їхніх команд. Тож, обов’язковою умовою під час формування бюджету є спрямування 10% від загальної суми гранту на протидію вигоранню, підтримку персоналу, ретрити тощо. УЖФ не обмежує формати використання коштів для підтримки стійкості.
Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 доларів.
Процедура подачі заявок та ухвалення рішень:
Для участі у конкурсі зацікавленим організаціям необхідно:
♦ Зареєструватись в онлайн системі подання проєктів Українського Жіночого Фонду за посиланням: https://uwf.org.ua/grantees/ . Якщо Ви вже реєструвались у базі раніше – використайте для подачі аплікаційної форми ідентифікатор організації, який надійшов після реєстрації на вказану Вами електронну адресу. Якщо Ви з якихось причин не можете зареєструватись, або під час реєстрації система видає повідомлення про те, що організація з таким ЄДРПОУ уже існує – зверніться до грантової менеджерки УЖФ за адресою: grants@uwf.org.ua
♦ Заповнити онлайн-аплікаційну форму внизу цієї сторінки до 13 травня 2024 року
УЖФ підтвердить реєстрацію заявки електронним листом.
Усі проєкти будуть розглянуті Грантовою Експертною Комісією.
УЖФ залишає за собою право:
♦ продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;
♦ робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/-ів для належного розгляду заявки;
♦ не повідомляти про причини відхилення.
Запитання:
Будь ласка, надсилайте запитання на електронну скриньку grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу у темі листа («Будь її голосом») до 7 травня 2024 року.
Відповіді на питання будуть оприлюднені 8 травня 2024 року на інформаційних ресурсах УЖФ: офіційний сайт (розділ новини) – https://uwf.org.ua, сторінка у фейсбук – https://www.facebook.com/UkrainianWomensFund .