Підтримка нових лідерок та правозахисниць вразливих жінок в Україні, Білорусі, Молдові, Грузії та Росії

Термін реалізації:

26 місяців

Регіони:

Україна, Білорусь, Молдова, Грузія та Росія

Цільова аудиторія:

- Молоді/перспективні жінки-лідери правозахисної діяльності з фокусом на активістах з регіонів та віддалених районів; - «Невидимі» жінки-правозахисники - жінки, які активно захищають права людей у своїх громадах, але не беруть участь у ширшому правозахисному русі; - Юристи, що працюють у сфері захисту прав жінок і дівчат; - жінки-правозахисники та правозахисники, які відстоюють права жінок і дівчат (чоловіки та жінки), яким загрожує небезпека через їхню професійну діяльність.

Донор:

Європейський Союз

Партнерські організації:

Irex Europe

Sfera

34Mag

Human Rights House Tbilisi

Про проєкт:

Проект націлений на визнання, підтримку та посилення ролі жінок правозахисниць (Ж/ПЗ) та правозахисників (ПЗ), які відстоюють права жінок і дівчат у Росії, Україні, Білорусі, Молдові та Грузії.

Для досягнення мети проект створить умови для розвитку вмінь та навичок цих жінок та жіночих організацій. Задля підвищення їхньої пізнаваності на місцевих, національних, регіональних та міжнародних форумах буде проведено регіональний лідерський тренінг з розвитку навичок адвокації, лобіювання та представлення інтересів у суді. В рамках організованих заходів активісти у сфері захисту прав жінок навіть у віддалених регіонах зможуть налагодити міжрегіональну співпрацю й отримають можливості для встановлення контактів і зв’язків між собою. Окрім заходів для спільного розвитку потенціалу буде створена онлайн платформа для обміну думками, якою зможуть користуватися всі бажаючі, незалежно від місця перебування. Окрім того, будуть виділятися гранти на поїздки для сприяння правозахисній діяльності на національному, регіональному і міжнародному рівнях.

В рамках проекту також надаватиметься соціальна підтримка, спрямована на забезпечення медичних та психо-соціальних потреб, шляхом проведення реабілітації та навчання на тему професійного вигорання. Також буде створений фонд для надання грантової підтримки при надзвичайних ситуаціях, наприклад у випадку необхідності правової допомоги або тимчасового переселення.

На останок, в рамках проекту буде посилено захист жінок правозахисниць в регіоні. З цією метою будуть проведені тренінги для юристів, що працюють у сфері захисту прав жінок і дівчат, з питань покращення доступу до Європейського суду з прав людини, з метою посилення їхніх можливостей керуватися міжнародними угодами та конвенціями.

Завдання проєкту:

У кожній області партнерська організація виконує роль координатора з мобілізації вразливих груп населення в трьох обраних громадах, а також осередка, де ініціативні групи (групи самодопомоги), створені в рамках проектної діяльності зможуть отримати консультаційну та інформаційну підтримку впродовж реалізації проекту.

Історії успіху в проєкті "Гранти швидкого реагування":