Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження та подолання ґендерно-обумовленого насильства

Термін реалізації:

Регіони:

На території Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей

Цільова аудиторія:

Про проєкт:

Проект «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження і подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров’я» виконується Фондом народонаселення ООН (ФН ООН) у співпраці з МБФ «Український жіночий фонд», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда – Україна» та БФ «Здоров’я жінки та планування сім’ї».

Проект є багатокомпонентним та має на меті (1) посилити міжвідомчу взаємодію організацій, які займаються відповіддю та попередженням насильства щодо жінок, (2) підвищити обізнаність щодо наявних послуг і допомоги, (3) підсилити потенціал органів та служб щодо надання допомоги особам, які постраждали від ґендерно-обумовленого насильства, та його потенційним жертвам, а також (4) покращити якість надання первинної медичної допомоги у сфері охорони статевого та репродуктивного здоров’я в умовах кризи.

В умовах військового конфлікту на сході України та, як наслідок соціально-економічної кризи, спостерігається відсутність належної уваги до таких важливих аспектів збройного конфлікту, як неминуче збільшення проявів ґендерно-обумовленого насильства.

Ґендерно-обумовлене насильство, незалежно від форми його прояву (зґвалтування, сексуальне насильство, торгівля людьми, домашнє насильство тощо), викликає серйозне занепокоєння в умовах кризи. Як демонструє міжнародний досвід, сучасні реалії конфлікту, в поєднанні з існуючими соціальними та економічними проблемами, можуть спричинити зростання кількості випадків насильства.

Громадські організації – партнери ФН ООН, які працюють на сході України, вже неодноразово наголошували на зростанні кількості випадків сексуального та ґендерно-обумовленого насильства щодо жінок та дівчат. У ЗМІ та в інтернеті поширюються свідчення про випадки сексуального та фізичного насильства. За відсутності чітких конфіденційних механізмів повідомлення та перенаправлення інформація щодо цих випадків має бути підтверджена.
Однак, виходячи з міжнародного досвіду та свідчень організацій, що працюють «в полях», слід вважати, що реальні цифри значно вищі. Беручи до уваги погіршення гуманітарної ситуації в окремих частинах східної України та посилення збройних сутичок, кількість випадків ґендерно-обумовленого насильства на конфліктних та суміжних з ними територіях, а також в цілому по Україні лише зростатиме.

Завдання проєкту:

Донор:

UNFPA

Бенефіціар