Регіональне обговорення реформ. Ґендерна рівність

Сьогодні в онлайн-режимі відбулось одне із найчисельніших та жвавих обговорення брифу щодо дотримання ґендерної рівності в ключових реформах України.

Український Жіночий Фонд, у співпраці з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ, сприяв об’єднанню зусиль широкого кола експерток з ґендерних питань для розробки брифу https://uareforms.org/reforms/new-reform-405

Фахівчині представили напрацювання щодо дотримання ґендерної рівності у сферах політики Парламенту та Уряду, реалізації порядку денного «Жінки, мир, безпека», реформах децентралізації, виборчої реформи, трудового законодавства, освіти, охорони здоров’я та соціальної сфери а також медіа-реформи.

До обговорення долучились більше 70 представників і представниць органів влади, громадського сектору. Вони, зокрема, відзначили значний негативний вплив Covid-19 на перебіг реформ і зокрема, на врахування ґендерної складової, постійну зміну складу Уряду та ключових міністерств, відсутність механізмів впровадження політики ґендерної рівності, посилення ґендерних компетенцій відповідальних осіб у органах місцевої влади тощо. Відеозапис події доступний за посиланням https://bit.ly/33KWthD

Рекомендації, запропоновані під час обговорення, будуть враховані в оновленій версії брифу, який заплановано представити Уряду та Парламенту в жовтні на Ukraine Reform Conference 2020.

Вперше до переліку ключових реформ України відповідно до «Принципів Торонто» включено тему «Врахування принципів ґендерної рівності в реформах».

«Принципи Торонто» – це візійне бачення громадянського суспільства щодо ключових пріоритетів реформ в Україні.

Аналітичні брифи по ключових реформах, підготовлені до Ukraine Reform Conference 2020, мають стати дороговказом змін. Рекомендації громадянського суспільства покликані сформувати не лише основні напрямки необхідних реформ, але й забезпечити незворотність вже існуючих досягнень.

Зараз, як ніколи, важливо зафіксувати необхідність врахування принципів ґендерної рівності в ключових реформах.

Дякуємо ВГО «Центр – Розвиток демократії», ГО «Інститут ґендерних програм», ГО «Жіночий ветеранський рух», ГО «ЕдКемп Україна», ГО «Ґендерний інформаційно аналітичний центр «КРОНА», ГО «Трудові ініціативи», Українська фундація громадського здоров’я, Ліга захисту прав жінок «Гармонія Рівних» та рецензенткам бріфу Марині Руденко та Ларисі Кобелянській за внесок у розробку бріфу.

«Регіональне обговорення реформ: на шляху до Вільнюса» організовується у партнерстві з Посольством Литовської Республіки в Україні.