Відповіді на запитання щодо грантових конкурсів для сприяння виконанню Резолюції 1325

Український Жіночий Фонд оголосив два грантові конкурси — «Сприяння у виконанні обласних планів дій 1325» та «Відповідь на безпекові виклики для жінок і посилення регіональних коаліцій 1325» — для жіночих/феміністичних організацій із Закарпатської, Луганської, Львівської, Харківської і Хмельницької областей. Потенційні учасники конкурсів можуть надсилати свої запитання на електронну скриньку grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу до 11 серпня.

Чи можуть на конкурс подаватись організації з інших областей України, ніж ті, які зазначені в оголошенні?

Обидва конкурси відкриті виключно для організацій, які зареєстровані в Закарпатській, Луганській, Львівській, Харківській і Хмельницькій областях. На конкурс також можуть подавати свої заявки організації, які були зареєстровані в Луганській області та змушені були змінити своє місце реєстрації після початку повномасштабної війни, проте і надалі продовжують свою діяльність як Луганські регіональні.

Чи можуть подаватись на конкурси організації, які не входять до регіональних коаліцій 1325 у перелічених регіонах?

Організації, що наразі не входять до регіональних коаліцій 1325 у перелічених областях можуть подаватись лише на конкурс «Відповідь на безпекові виклики для жінок і посилення регіональних коаліцій 1325», за умови, що вони здійснюють свою діяльність саме в зазначених 5 регіонах.

Чи можуть на конкурси подавати свої заявки організації, які здійснюють діяльність по всій території України? Чи можуть подаватись організації, що наразі знаходяться поза межами України?

Конкурси відкриті для участі лише регіональних організацій, які на цей момент працюють на території України.

Чи можуть на конкурси подаватись організації, членкині яких є депутатками та/або належать до політичних партій? Чи не вважатиметься це підтримкою політичних партій?

Обмеження конкурсів стосуються виключно політичних партій та припартійних організацій – таких, що створені за ініціативи та підтримки певної політичної партії. Організації, частина членкинь яких належать до політичних партій, чи є депутатками не вважаються політичними.

Чи може організація подаватись на обидва конкурси?

Так, організація може подавати заявку на участь в обидвох конкурсах.

Чи може бути закладено до бюджету придбання та роздача гуманітарної допомоги?

Ні, до бюджету в рамках цих конкурсів така діяльність не може бути закладена та не буде підтримана.

Чи є вимоги/обмеження щодо суми коштів або відсотків від загального бюджету, які можуть бути закладені на адміністративні витрати?

УЖФ не має чітких обмежень відсотка коштів, що закладені у бюджеті проєкту на адміністративні витрати, проте рекомендує використовувати практику фокусування витрат на проєктній діяльності, водночас на адміністративні витрати закладати не більше 25-30% від загальної суми бюджету відповідно до запланованого робочого навантаження та активностей проєкту.

Чи потрібно у бюджеті вказувати співфінансування проєкту?

Співфінансування не є обов’язковою умовою подачі проєктних заявок.

Чи можуть організації подавати заявку в консорціумі? Де це зазначити у заявці?

Так, кілька організацій можуть працювати над заявкою та працювати разом над проєктом в разі його підтримки. Водночас заявка має бути подана від однієї організації, а формат співпраці та ролі учасників в рамках проєкту рекомендується описати у розділі «Короткий опис проєкту»

Хто проводить оцінку поданих заявок

Оцінку заявок здійснюватиме незалежна експертна комісія, що складається з представниць як громадського сектору, так і державних інституцій, які працюють над просуванням порядку денного «Жінки. Мир. Безпека».

Чи може депутатка міської ради бути керівником проєкту?

Так, управління проєктом може здійснюватися особою, що є обраним/ої депутатом/кою рад місцевого чи регіонального рівня.

Якою мовою необхідно заповнювати онлайн форму для подання заявки на отримання гранту?

Заявки необхідно заповнювати українською мовою.

Куди у аплікаційну форму вписувати завдання 2 та відповідні очікуваня результати та активності?

Додаткові поля з’являться в розділах “Завдання та автивності проєкту” та “Ризики” автоматично. Так, після заповнення поля Завдання 1, автоматично з’являється поле “Завдання 2”.

У раз виграшу конкурсу чи передбачено перерахунок коштів на рахунок ГО?

Так, в разі підтримки заявки, кошти на виконання проєкту будуть перераховані на рахунок громадської чи благодійної організації, що подавалась на конкурс.

Чи обов’язково потрібно шукати ФОП по оформленню документів на час фінансування проєкту?

Виплати гонорарів за послуги, надані в рамках проєкту, можуть бути сплачені як за договором з ФОП, так і за договором ЦПХ з урахуванням відповідних податків і зборів.

Коли завершується прийом заявок?

Прийом заявок на обидва конкурси завершується о 23:59 14 серпня 2023 року. Заявки, надіслані після цього часу, прийматись до розгляду комісією не будуть.