Як тренінги із розвитку бізнес-навичок допомогли жительці Олексієво-Дружківки стати незалежною

Тетяна Абраменко, випускниця тренінгової програми проєкту «Економічні можливості для жінок Східної України»

смт Олексієво-Дружківка, Донецька область

Назва бізнесу: Послуга з перманентного макіяжу.

Послуги: перманентний (довготривалий) макіяж повік, брів, губ

Коли Тетяна подавала заявку на участь у тренінгах із розвитку бізнес-навичок, вона мала багато ідей, але сумнівалась, яку з них обрати. Тепер вона кваліфікована майстриня з перманентного макіяжу.

За першою освітою та професією Тетяна вчителька, багато років пропрацювала в школі. Ця робота їй подобалась, проте при повній самовіддачі матеріальні статки завжди були обмежені низькою заробітною платою. До того ж вона прагнула бути незалежною, працювати на себе і самій планувати свій час і обсяг роботи.

Ідей, які можна було б перетворити на улюблену справу, було кілька — це і пошиття ляльок, і відкриття власної кав’ярні, і випічка тортів. Бізнес-тренінги від Українського Жіночого Фонду допомогли зробити усвідомлений вибір.

«Через відсутність спеціальних навичок та досвіду у перманентному макіяжі Тетяна під час роботи над бізнес-ідеями аналізувала багато інших напрямів, але очі горіли лише тоді, коли мова заходила про перманентний макіяж», — пригадує бізнес-тренерка Тетяна Денщик.

Тренінги із розвитку бізнес-навичок відбувались у Центрі підтримки жіночого бізнесу в м. Краматорськ, що діє на базі ГО «Українська Асоціація Фрілансерів». За словами координаторки Тетяни Лугової, навчання було орієнтовано не лише на аналіз можливостей та ризиків бізнес-ідей учасниць. За допомогою фахівчинь та фахівців кожна учасниця пропрацювала бізнес-план для покрокової реалізації своєї ідеї та отримала підтримку щодо юридично-правових питань підприємницької діяльності. А ще — тренінги навчили, як бути впевненою в собі діловою жінкою.

«Після цього проєкту у мене збільшилась впевненість у власних силах, адже я зрозуміла як правильно розпочати бізнес, наскільки важлива реклама, соціальні мережі та головне – це правильно побудований бізнес-план. У мене налагодилась взаємовигідна співпраця з іншими випускницями бізнес-курсів. Дуже доречною була консультація юристів», — розповідає Тетяна.

Та найбільше, що дало навчання на бізнес-тренінгах, так це неймовірну мотивацію продовжувати почате. Що Тетяна успішно і робить. Коли бізнес-концепція була готова, перше, що вона зробила  — отримала хорошу освіту в обраній галузі. Пройшла навчання у міжнародних фахівчинь із перманентного макіяжу, отримала як усі необхідні навички, так і дипломи, що підтверджують кваліфікацію. А ще — багато тренувалась, переглядала вебінари, спілкувалась з найкращими майстринями України та зарубіжжя. Інвестувала кошти у якісне обладнання та матеріали. Її хист та завзяте бажання досягти успіху в цьому напрямку дозволило успішно пройти спеціалізований курс у іменитої майстрині Лілії Міхневської та, будучи фактично початківцем, взяти участь у міжнародному конкурсі з перманентного макіяжу «Glossy Face». Результат – 1 місце, золотий кулон переможниці та кубок чемпіонки!

Тетяна переконана — перманентний макіяж допоможе кожній жінці виглядати бездоганно протягом дня. Адже це зручно, красиво та не вимагає багато часу та зусиль. Бездоганний вигляд при активному способі життя теж забезпечено — в спортзалі, басейні, на морі та в горах. Для тих жінок, які полюбляють макіяж але мають алергію на декоративну косметику – це вирішення проблеми.

Зараз Тетяна працює над розширенням клієнтської бази та постійно підвищує свої фахові знання. Щоб не втрачати хист під час карантину, коли надання послуг клієнткам фізично було неможливим, відточувала навички на латексі для тренування. Наразі Тетяна працює як в салоні краси, так і приїздить до клієнток додому. Активно просуває свою справу і через соціальні мережі: на сторінці Instagram можна ознайомитись не лише із переліком послуг, але і з прикладами її робіт. У найближчих планах — розширити спектр послуг, зокрема пропонувати карбоновий пілінг та виведення старого неякісного тату лазером, який мріє придбати. Для цього шукає різні можливості для фінансування, зокрема і гранти на підтримку малого бізнесу. А ще у планах — офіційна реєстрація підприємницької діяльності. У Тетяни постійно з’являються нові ідеї, адже її гасло: «Жінка в будь-якому віці — красуня, а я допоможу не забувати про це».