Завдяки навчанню бізнес-навичок від УЖФ підприємиця із Краматорська розробила додаткові онлайн-освітні продукти

Ганна Ощепкова, випускниця тренінгової програми проєкту «Економічні можливості для жінок Східної України»

м. Краматорськ, Донецька область

Назва: Сімейний Центр «Планета Знань», магазин іграшок «Планета Знань» та суші-бар «Суши Wok»

Товар: унікальні авторські програми та методики навчання для дошкільнят та школярів, ранній розвиток за методикою Макото Шічіди, творчі студії, школа лідера, іноземні мови, фотошкола та психологічні тренінги.

Ганна вдало балансує між кількома бізнес-проєктами. Знання, отриманні під час тренінгової програми із розвитку бізнес-навичок Українського Жіночого Фонду, дозволили їй систематизувати досвід та втілити нові бізнес-ідеї в умовах карантину-2020.

Ідея розпочати власну підприємницьку діяльність з’явилась у Ганни ще на початку 2014 року. Тоді вона разом із своєю подругою Іриною Москалець, яка також була учасницею тренінгової програми Українського Жіночого Фонду, розмірковували про те, що у їхньому місті бракує послуг, які б задовольняли потреби у додатковій освіті для молодих сімей з маленькими дітьми. Так виник сімейний центр «Планета Знань», який, за словами Ганни, було створено передусім саме для власних дітей, бо нічого подібного у Краматорську не було.

Центр розвивався, фахівці застосовували авторські методики із розвитку творчих та розумових здібностей маленьких відвідувачів. У результаті було створено потужну базу навчальних посібників, яка налічує понад 1000 найменувань та налагоджено їхнє виробництво спочатку для потреб Центру, а потім і для широкого загалу. Цими розробками зацікавились освітяни, адже більшість із них призначались для занять із дітьми, зокрема і для дітей, що мали особливі освітні потреби. Збільшення попиту спонукало розширити виробництво. Так виник ще один бізнес-напрямок — магазин «Планета Знань».

У Центр підтримки жіночого бізнесу м. Краматорськ Ганну привело бажання отримати системні знання із ведення бізнесу, а також стратегії просування послуг та товарів в онлайн-просторі. Ще одним важливим запитом було познайомитись із стратегіями долання кризових ситуацій у бізнесі, зокрема спричинених карантинними обмеженнями у 2020 році через пандемію, що змушували підприємців шукати нових рішень.

«Участь у тренінговій програмі допомогла мені не втратити значну частину ринку у період карантину та перевести як надання освітніх послуг, так і роздрібну реалізацію посібників власного виробництва в онлайн-простір», — розповідає Ганна.

Крім того, за словами учасниці, тренінги із розвитку бізнес-навичок дозволили їй структурувати знання з бізнес-планування та інтернет-маркетингу. Ганна почала застосовувати отриманні знанні відразу ж на практиці — саме під час карантину деякі курси  її сімейного центру були переведені в онлайн-формат, а також були набрані групи для дистанційного навчання дітей з інших міст. До того ж було структуровано бізнес-сторінку магазину «Планета Знань» в соціальних мережах.

Консультації із тренерками та тренерами проєкту розширили розуміння Ганни щодо бізнес-процесів та форматів започаткування та введення бізнесу. Так учасниця познайомилась із варіантами організації бізнесу за готовою схемою — по франшизі. У підсумку Ганна наважилась на ще одну власну справу — у листопаді минулого року відкрила у Краматорську суші-бар «Суши Wok» за цією моделлю. Бізнес орієнтований на доставку та роботу у форматі take away, що дуже актуально під час пандемії. Тут можна замовити улюблені страви японської та китайської кухні на винос, а також придбати інгредієнти для суші та ролів і готувати вдома.

Проєкт Українського Жіночого Фонду став для Ганни також джерелом для натхнення. Ось як про це говорить сама учасниця: «Дуже гарно, що під час спілкування у проєкті ми мали можливість познайомитися з іншими підприємицями. Завдяки цьому у нас виникла ідея створення курсу моделінга для жінок на базі нашого сімейного центру та влаштування модних показів у співпраці з модельєрами нашої області».

Ріст учасниці як успішної підприємиці відзначає і координаторка проєкту у Краматорську Тетяна Лугова«Ганна неодноразово підкреслювала, що раніше багато чого робила інтуїтивно, а завдяки нашій бізнес-школі зрозуміла та осмислила багато речей, важливих у побудові власної справи. Вона була дуже активною учасницею, яка, до речі, завжди підтримує жінок. Розвивається сама і допомагає іншим».

Зараз випускниця програми має багато планів та ідей для просування та розвитку своїх бізнес-проєктів. Сімейний центр «Планета Знань» має дуже хорошу репутацію, тут працюють висококваліфіковані педагоги за унікальними методиками та діють високі стандарти щодо якості навчання та безпеки дітей. Проте Ганна не хоче зупинятися на досягнутому та планує розширити спектр послуг — впровадити цікаві пропозиції для підлітків та дорослих. Магазин «Планета знань» планує виділити в окремий бізнес-напрямок із власним адмініструванням та сертифікацією. А ще — залучати додаткове фінансування та розширити співпрацю із бюджетними установами. «Нашими пріоритетами завжди були задоволення сімейних потреб містян та орієнтація на високі морально-етичні принципи. Ми будемо і надалі їм слідувати», — підсумовує Ганна.

Сторінки у Фейсбук:

Сімейний центр «Планета знань»: https://www.facebook.com/PlanetaZnaniyKramatorsk

Магазин «Планета знань»: https://www.facebook.com/PlanetaZnaniyShop/

Суші Wok: https://www.facebook.com/sushiWOKkramatorsk/