Завдяки тренінговій програмі із розвитку жіночого підприємництва жителька Луганщини заснувала масажну студію

Ольга Гошкіна, випускниця тренінгової програми проєкту “Економічні можливості для жінок Східної України”

м. Сєвєродонецьк, Луганська область

Назва: Студія професійного масажу “Slimbar”

Послуги: Ручний, апаратний та комбінований масаж

“Особливо цінним для мене у проєкті стала можливість разом з фахівцями скласти реалістичний бізнес-план. Оцінити можливі ризики та переваги моєї бізнес-моделі. Бізнес-тренінги підняли мою самооцінку, додали рішучості та впорядкували думки — що і як робити і куди далі рухатися”, — розповідає учасниця.

Корисними були і юридично-правові консультації, які дали можливість розібратися у нюансах реєстрації бізнесу та оподаткування, а також прийняти рішення, щодо форми підприємницької діяльності.

Ольга прагнула розібратися у багатьох правових аспектах. Ми детально зупинилися на питаннях того, які документи необхідні для реєстрації ФОП з надання масажних послуг в орендованому приміщенні. Чи потрібна у її випадку ліцензія та які КВЕДи варто зазначити при реєстрації. Окремою темою консультацій стали особливості трудового законодавства — працевлаштування найманих працівників, зокрема за договорами ЦПХ. А також — оподаткування, звітність та терміни сплати податків”, — розповідає юристка Олена Жихарь.

Опанований на тренінгах із розвитку бізнес-навичок інструмент роботи із соціальними мережами дав можливість активно просувати послуги масажу онлайн, а також інформувати про його переваги для здоров’я в цілому та профілактики захворювань шкіри зокрема. Тепер Ольга активно просуває сторінки у Фейсбуці та Інстаграмі, де можна ознайомитись із переліком послуг масажу, які вона надає, актуальною інформацією щодо акцій та знижок, а також взяти участь у розіграшах подарунків та конкурсах. Дизайн та друк подарункових сертифікатів Ольга довірила іншій випускниці тренінгової програми, яка розвиває бізнес-план в сфері поліграфії — Вікторії Тарасовій. Крім того, учасниця залишається у контакті і з іншими випускницями тренінгів із розвитку бізнес-навичок завдяки групі у Viber „Я — бізнесвумен”, яку жінки створили для спілкування, обміну думок щодо просування бізнесу та взаємної підтримки на шляху до успішної підприємницької діяльності.

Наполегливість учасниці та чітке бачення цілей дозволили їй взяти участь також і в менторській програмі проєкту Українського Жіночого Фонду на базі Центру підтримки жіночого бізнесу у місті Сєвєродонецьк. Завдяки чому Ольга змогла успішно доопрацювати свою бізнес-модель, щоб відкрити студію масажу, та розпочати пошук фінансування на розвиток власного бізнесу, зокрема закупівлі необхідного масажного обладнання.

„Ольга максимально відповідально поставилась до менторської програми. Завдяки чому змогла успішно доопрацювати бізнес-план та прийняти серйозне рішення — протягом першого року роботи працевлаштувати шістьох найманих працівниць та працівників. ЇЇ діло росте. Вона впевнено рухається до поставлених цілей“, — запевняє менторка Анастасія Красюк.

Наразі Ольга надає послуги масажу як на дому, так із виїздом до клієнтів. За її словами, дохід суттєво зріс, а маркетинговий план, розроблений у менторській програмі, став певною дорожньою картою. Карантин, спричинений пандемією, дещо сповільнив плани по реалізації всього задуманого. Проте випускниця використала вимушену паузу для підвищення кваліфікації та навчання новим масажним технікам, взявши участь у спеціалізованих онлайн-програмах для масажистів та косметологів. Зараз її студія надає послуги із дуже різноманітних видів масажу, покликаних вирішити як деякі естетичні проблеми, так і зняти напругу та м’язові затиски, підвищити загальний тонус. Крім загальнооздоровчого масажу до переліку послуг входить стоун-терапія, тайський та лімфодренажний масаж, аромо- та кріомасаж та багато інших видів масажу. Окремий напрямок — логопедичний масаж, який допомагає скорегувати вимову та покращити артикуляцію. Ольга дуже любить свою справу, а про мету своєї діяльності говорить так: “Більше красивих, молодих та здорових людей!”