Жінки на місцях мобілізуються заради демократії

Термін реалізації:

1 червня 2019 – 31 грудня 2020

Регіони:

Цільова аудиторія:

Донор:

Про проєкт:

Постійні погрози, обмеження прав та фізичне насильство з боку антидемократичних настроїв та антифеміністських ініціатив стали частиною повсякденного життя правозахисниць, феміністок та представниць жіночих організацій: жінки стикаються з проявами, що звужують їхні можливості, стаючи жертвами прямих звинувачень або неявних наклепів. Вплив подібних ситуацій може бути більш або менш видимим, менш видимий подекуди трактується як незначний, але насправді це не так.

У таких випадках незалежні активістки та представниці громадських організацій мають бути свідомими того, що відбувається. Зайве казати про важливість посилення голосу активісток, відстоювання та захист правозахисного жіночого руху, демонстрацію важливості діяльності організацій громадянського суспільства задля висвітлення демократичних підходів.

З огляду на ситуацію, яка склалася, жіночі фонди з Україні, Вірменії, Грузії та Німеччині об’єднали свої зусилля для впровадження проекту «Жінки на місцях мобілізуються заради демократії» за сприяння filia.die frauenstiftung, Німеччина.

Мета проєкту – наголосити на важливості громадської активності у протидії антидемократичним рухам, які сьогодні стають усе помітнішими і проявляються як правий популізм, націоналізм, релігійний фундаменталізм, антифеміністичні акції тощо.

Першим кроком у реалізації проекту стане збір фактів та аналіз ситуації у кожній країні:

Які загрози існують? Які напади відбуваються?

Хто є мішенню для нападників? Хто є кривдниками?

Кривдники обмежуються залякуванням чи вживають інших заходів тощо?

Починаючи з локально зібраних історій, аналізу ситуації та узагальненого досвіду, наступним кроком стане обговорення даних із активістками з усіх чотирьох країн. Результатом стане розробка ключових повідомлень, як передумови впровадження спільної міжнародної адвокаційної кампанії.

Власне, кампанія і стане відповіддю на скорочення демократичних свобод, закликом до дії. Вона підсилить жінок і спонукає до використання нових стратегій задля посилення жіночого руху. Кампанія стане відповіддю на негативну реакцію зі сторони консервативних впливових рухів.

Завдання проєкту: