Жителька Донеччини відкрила студію-майстерню комп’ютерної вишивки після закінчення тренінгів від Українського Жіночого Фонду

Юлія Селіванова, випускниця тренінгової та менторської програм проєкту “Економічні можливості для жінок Східної України”

м. Слов’янськ, Донецька область

Назва: Студія-майстерня комп’ютерної вишивки «EkoStezhok»

Товар: пошиття виробів, еко-сумок, вишивка ручна та машинна

Участь у проєкті дала Юлії чітке розуміння того, як започаткувати та просувати власну справу, перетворивши улюблене заняття вишивкою на бізнес із чітким еко-позиціюванням.

Вишивкою Юлія захоплювалась ще з дитинства — починаючи з 12 років із задоволенням робила ручні вироби для себе та друзів. Проте вперше задумалась над тим, щоб улюблену справу перетворити на бізнес, лише у 2014 році. З початком військових дій, жінка змушена була залишити своє місто та переїхати спочатку до Полтави, а потім до Слов’янська. Вона втратила не лише домівку, а й стабільну роботу у державній установі. Пошуки роботи на новому місці не дали результатів. Зовнішні обставини та загальна нестабільна ситуація породжували стрес. Його Юлія долала за допомогою хобі — почала знову вишивати, а у 2015 році освоїла і комп’ютерну вишивку. І все більше замислювалась над тим, як забезпечувати своє життя далі. Прийшла до ідеї, що своєю новою роботою можна зробити улюблену справу, до якої лежить душа та є хист, та яка може приносити дохід.

«Як вишивати я дуже добре вміла та знала. Але зовсім нічого не знала про основи бізнесу, як продавати, просувати та доносити до потенційного покупця все те, що я могла виготовити. Вишивальниць не так багато, тому ми добре одне одну знаємо. Моя подруга-вишивальниця Світлана Завальна, яка раніше брала участь у проєкті Українського Жіночого Фонду, надихнула мене податися на цю програму. І я дуже рада, що наважилась на цей крок», — пригадує Юлія.

Тренінги із розвитку бізнес-навичок, що проходила на базі Центру підтримки жіночого підприємництва у Краматорську, додали не лише впевненості, а й допомогли активно діяти. За словами випускниці, вона і раніше проходила навчання в різних організаціях із започаткування власної справи, проте саме професійна підтримка та фаховий супровід у проєкті «Економічні можливості для жінок Східної України» допомогли їй нарешті реалізувати свій потенціал.

Цілеспрямованість учасниці відзначає координаторка Тетяна Лугова: «До нас на заняття Юлія йшла із чіткою метою – навчитись писати бізнес-план. На початку навчання мала багато питань щодо контенту, як визначити цільову аудиторію, рахувати собівартість та витрати. Не пропустила жодного тренінгу, пройшла багато індивідуальних консультацій, щоб розібратися у найменших нюансах».

Успішне проходження тренінгової програми відкрило для Юлії можливість стати учасницею і менторської програми, яка передбачалась проєктом як подальший крок у сприянні розвитку жіночого підприємництва у регіоні.

Менторка Тетяна Денщик так говорить про підопічну:

«Юлія увесь час плідно працювала, було розроблено маркетингову стратегію, проаналізовано ризики, сплановано роботу на 2021 рік, з прогнозом рівня доходів та витрат, а також проаналізовано показники економічної ефективності її бізнес-моделі».

У рамках менторської програми Юлія доопрацювала свою бізнес-ідею та підготувала кілька пропозицій для залучення коштів для розвитку бізнесу. Її бізнес-план виграв на конкурсі Данської Ради у справах біженців. Завдяки чому вона змогла придбати побутову вишивальну машину, що дасть можливість виготовляти більш широкий спектр продукції із комп’ютерною вишивкою.

Наразі Юлія пропонує три види товарів із ручною та машинною вишивкою. Зокрема — лляні сорочки із ручною вишивкою під індивідуальне замовлення та з індивідуальним підбором візерунків, а також машинна вишивка на будь-яких виробах у вигляді декору (косметички, окулярники, мішечки) та брендування спеціалізованого одягу вишивкою логотипа. Окремим напрямком є виготовлення екосумок. Екосумка з вишивкою та з натуральних тканин — якісна та стильна альтернатива пластиковому пакету. На цьому напрямку Юлія робить окремий акцент, адже екологічна складова та підтримка екологічного руху в Україні є цінностям її бізнес-концепції. Зокрема вже було виготовлено кілька партій екосумок на замовлення екологічних організацій. Вся продукція виготовляється з натуральних матеріалів — здебільшого льон і бавовна, із врахуванням індивідуальних побажань замовника. З виробами можна ознайомитись на її Інстаграм-сторінці.

У подальших планах Юлії — розвиток бізнесу, зокрема його інформаційної складової, а також збільшення виробничих потужностей. Випускниця шукає можливості для розширення  із застосуванням професійного виробничого устатковання та вже успішно пройшла попередній відбір на конкурсі грантів від ПРООН. У подальших планах — представити свою продукцію на міжнародній онлайн-платформі з продажу ексклюзивних товарів ручної роботи Etsy. За словами Юлії, вишивка — це не просто робота, це справа життя, яка дає можливість творчо проявитися та віднайти баланс у цьому нестабільному світі.