Академія Жіночого Лідерства для депутаток сільських та селищних рад: відкриваємо набір

Якщо Ви бажаєте впливати на життя своєї територіальної громади села або селища, приймаєте рішення як обрана депутатка чи голова громади, але відчуваєте, що Вам не вистачає практичних знань, Український Жіночий Фонд у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом запрошує Вас на навчання до Академії Жіночого Лідерства (АЖЛ) для депутаток сільських та селищних рад. За три дні інтенсивної роботи Ви дізнаєтесь про принципи місцевого самоврядування, механізми прийняття результативних рішень, інструменти діяльності депутатського корпусу, гендерно-орієнтоване планування і ефективне використання коштів громади з урахуванням потреб та інтересів мешканців і мешканок своєї громади та впровадження принципів рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

 

Два цикли АЖЛ проходитимуть у листопаді 2021 року та включатимуть наступні теми:

  • вимоги до сучасного лідерства та сучасної лідерки,
  • перешкоди впровадженню політики рівних прав і можливостей,
  • принципи гендерно-орієнтованого врядування,
  • ґендерні профілі громад та врахування потреб вразливих категорій населення,
  • повноваження та правовий статус депутата місцевої ради,
  • створення та діяльність депутатських груп з гендерних питань,
  • комунікаційна стратегія для розвитку громади.

Ці та інші теми розкриють для Вас досвідчені експертки з жіночого лідерства, роботи органів місцевого самоврядування, діяльності депутатського корпусу та комунікацій.

Про навчання

Участь у АЖЛ є безкоштовною.

Учасниці тренінгів: депутатки сільських та селищних рад і голови територіальних громад  з усіх областей України сформують 2 навчальні підгрупи (по 20-22 учасниці кожна) та  навчатимуться очно протягом 3-х днів. Попередні дати навчання: перша підгрупа – 17-19 листопада, друга підгрупа – 18-20 листопада 2021 року. Орієнтовне місце проведення – м.Київ.

Навчальні модулі поєднують теорію та практичні вправи, групову роботу, що допоможе учасницям опрацювати отримані знання та застосувати у свою щоденну роботу на новому якісному рівні. Додатково випускниці АЖЛ візьмуть участь у менторській програмі – отримають індивідуальну підтримку досвідчених і фахових експерток з актуальних для них питань.

Вимоги до кандидаток:

депутатки сільських/селищних рад або голови територіальних громад зі всіх областей України (жінки, які проживають у сільській місцевості)

 

Для участі у тренінгах Академії Жіночого Лідерства необхідно:

заповнити анкету за посиланням: http://surl.li/ajixz

Після закінчення навчання учасниці, які брали участь у всіх тренінгових днях, а також були активними під час обговорень та практичних сесій, отримають сертифікат учасниці АЖЛ.

Запитання просимо надсилати координаторці проєкту Олені Кисельовій за адресою o.kyselyova@uwf.org.ua. В темі листа просимо вказати «Ваше Прізвище_ АЖЛ для депутаток сільських та селищних рад».

 

Кінцевий термін заповнення анкети та подання документів – 28 жовтня 2021 року.  

Про результати відбору експертної комісії буде повідомлено 5 листопада 2021 року.

 

 Український Жіночий Фонд (далі – УЖФ) – міжнародна благодійна організація, заснована у 2000 році. УЖФ надає фінансову, інформаційну і консультативну підтримку організаціям громадянського суспільства з України, Молдови і Білорусі. Місія УЖФ – допомогти жінка-лідеркам та організаціям громадянського суспільства, зокрема жіночим, відігравати активну роль у процесах розбудови демократичного суспільства, брати участь у процесах прийняття рішень на різних рівнях, посилювати увагу громадськості до питань різноманітності та ґендеру та досягати ґендерної рівності, справедливості та реалізації людських прав.

 

 Національний Демократичний Інститут (далі – НДІ) є некомерційною, неурядовою організацією, яка працює задля посилення демократичних інститутів у всьому світі шляхом залучення громадянського суспільства, сприяючи відкритості та підзвітності влади. З часу свого заснування в 1984 році НДІ та його місцеві партнери працюють задля підтримки і зміцнення демократичних інститутів та практик, забезпечення проведення чесних виборів, залученню громадян до суспільних процесів, а також сприяють відкритості та прозорості влади.

Проєкт впроваджується Українським Жіночим Фондом у співпраці із Національним Демократичним Інститутом (NDI) у рамках програми “Підтримка жінок-лідерок в Україні” за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.