ARENA CS & Український Жіночий Фонд: системний бізнес підтримує системну благодійність

ARENA CS – провідна івент-агенція України, яка не просто організовує заходи, а вирішує комунікаційні задачі. Український Жіночий Фонд (УЖФ) – унікальна благодійна організація, яка не просто дає гранти, а допомагає жіночому руху розвиватися, посилюватись і ставати більш впливовим.

Івент-агенції – це бізнеси, які особливо постраждали від коронакризи: живі офлайн події, –  левова частка роботи і доходу, – стали неможливими. Жіночі / феміністичні організації також швидко відчули, як карантин загострив проблеми проблеми жінок і створив нові виклики.

Але системний бізнес і на кризу реагує системно: зберігає команду, завантажує її соціальними проєктами, коли неможливі комерційні, дарує причетність до соціально важливої справи в час, коли розкалібровані цілі й мотивації, розхитані емоції.

Системний благодійний фонд не просто фінансує точкові ініціативи підтримки жінок, а дивиться в корінь проблем, запобігає кризам, підтримує жіночий рух, побудову стратегій, апробацію рішень і масштабування вдалих моделей.

Брендбук, який допомагає чути голоси жінок і сприяти жіночому лідерству

В інформаційній перенасиченості і хаосі почують і підтримають тих, хто правильно і креативно доносить повідомлення, говорить про складні речі простими словами і привабливим візуальним контентом. Проєкт УЖФ  «Голос жінок і лідерство – Україна» триває чотири роки. Гранти, події, медіапрояви – щоб усі елементи проєкту були впізнаваними, зрозумілими і працювали на одну ідею, їх слід втілювати в єдиній візуальній айдентиці. На розробку якісного брендбуку команда фахівців витрачає від 55 до 300 годин. У грошовому еквіваленті це від 20 до 130 тисяч гривень. ARENA CS розробила брендбук для проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» безкоштовно.

ARENA CS має довгу історію партнерства з УЖФ, івент-агенція роками супроводжувала численні заходи Українського Жіночого Фонду. 2016 року засновниця ARENA CS Яна Матвійчук стала менторкою та бізнес-коучем для учасників проєкту УЖФ із підтримки бізнес-ініціатив для постраждалих від конфлікту. Проєкт мав на меті менторську та консультативну допомогу, гранти для розширення та започаткування нового бізнесу, самозайнятості та створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб. Розвиток бізнес-спільноти та створення підприємницького суспільства в Україні – одна із ключових громадянських ініціатив Яни Матвійчук, які вона пропагує через канал «Бізнес Арена».

Пройшовши 16-річний шлях молодої жінки-підприємниці від 300 доларів стартового капіталу у себе на кухні до компанії з річним оборотом у 14 млн доларів, Яна поставила собі за мету не лише ріст власного бізнесу, але й стимулювання розвитку підприємницького мислення та бізнесу в Україні заради зміцнення економіки та зростання відповідальності за себе серед наших громадян.

Дізнавшись про «Голос жінок і лідерство – Україна», ARENA CS запропонувала Українському Жіночому Фонду розробити візуальний супровід для проєкту pro bono. «Соціальна ініціатива ARENA CS покликана підтримати творчий настрій та працездатність власної команди, а ще допомогти клієнтам налаштуватися на роботу в умовах карантину. Ми бачимо свою роль у важливих суспільних ініціативах у тому, щоб привернути увагу до них завдяки сучасному та привабливому дизайну. Наша компанія дотримується принципів ґендерної рівності: у команді 53% жінок та 47% чоловіків. У топ-менеджменті агенції 10 осіб, з яких 7 – жінки», – каже Яна Матвійчук.

Автор візуальної айдентики проєкту УЖФ «Голос жінок і лідерство – Україна», графічний дизайнер Матвій Вишневський ділиться думками: «Працюючи три роки в ARENA CS, я займаюся дизайном візуальної айдентики та поліграфічної продукції для проєктів неурядових організацій та фондів. Через мене проходять багато матеріалів про ґендерну нерівність, порушення прав жінок, дітей, розвиток громадянського суспільства, соціальне підприємництво, тощо. Я не можу лишатися байдужим до прав жінок, працюючи в системній компанії, яку заснувала та очолює жінка з активною соціальною позицією. Яна для мене –яскравий приклад жіночого лідерства, тому працюючи над проєктом «Голос жінок і лідерство», я мав чіткий орієнтир.

«Виклики, з якими зіштовхуються жінки, актуальні не тільки для жінок, а і для всього суспільства, – коментує Наталія Карбовська, директорка зі стратегічного розвитку Українського Жіночого Фонду. – Простий приклад на підтвердження – один із наших попередніх грантів для адвокаційної кампанії в маленькому містечку Донецької області. Там дитячий садок працював тільки влітку. Приміщення не пристосоване до зими, немає опалення, в бюджеті ОТГ, відповідно, не закладено коштів на оплату персоналу в холодний період. У результаті мами малюків не можуть влаштуватися на постійну роботу, а якщо і працюють – вони і їх рідні змушені викручуватися, щоб забезпечувати догляд за дітьми. Місцеві активістки організували адвокаційну кампанію, щоб влада виділила кошти на роботу садочка протягом усього року, ми її підтримали, а також частково профінансували встановлення системи опалення. В результаті маємо системне рішення: жінки можуть працювати, знімаються конфлікти в родинах, ОТГ отримує більше податків. Ми завжди прагнули підтримувати ініціативи жіночих/феміністичних організацій, які не «гасять пожежі», а працюють з першопричинами проблем. Тому «Голос жінок і лідерство» – наш стратегічний проєкт, який створює системні рішення і посилює жіночий рух по всій Україні».

ARENA CS

Креативна івент-агенція, на ринку з 2004 року. Серед основних клієнтів – UNDP, UNICEF, Council of Europe, Український Жіночий Фонд, Philip Morris Ukraine, BASF, SANOFI, JDE, Porsche Finance Group. ARENA CS – одна з найбільших національних агенцій в Україні – має 70 штатних менеджерів та 3 офіси в Україні. За 2019 рік силами агенції було організовано та проведено понад 1500 заходів. Засновниця агенції Яна Матвійчук, за версією міжнародного журналу WOMAN, 2018 року включена до рейтингу найвпливовіших жінок України в номінації «Великий бізнес — велика особистість». З її допомогою розпочали і вдосконалили бізнес сотні людей.

УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ ФОНД

Єдиний жіночий фонд в Україні, працює з 2000 року. За цей час фонд підтримав понад тисячу проєктів на суму, яка перевищує еквівалент 3 млн доларів США. УЖФ допомагає жіночим / феміністичним організаціям, надаючи гранти, інформацію, навчання та інші ресурси. Фонд сприяє розвитку потужного, ефективного і масового жіночого руху, здатного захищати права жінок і просувати ґендерну рівність в усіх сферах.

«ГОЛОС ЖІНОК І ЛІДЕРСТВО – УКРАЇНА»

Проєкт за підтримки програми Уряду Канади упродовж 2019-2024 рр. надає підтримку жіночим/феміністичним організаціям, активісткам, мережам та коаліціям у досягненні їхніх інституційних, програмних і адвокаційних цілей. Упроваджує Український Жіночий Фонд у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та громадською організацією «Ла Страда-Україна».

Перший Форум феміністичної оргспроможності відбувся в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» 27 жовтня 2020 р. в офлайн-онлайн форматі. Близько двохсот представниць жіночого / фемінстичного руху збирали ідеї, радились і планували наступні кроки, щоб співпраця в русі була комфортною, безпечною, конструктивною і ефективною. Об’єднати все розмаїття регіонів, поглядів і досвідів допомагала красива, лаконічна і промовиста візуальна айдентика, створена Arena CS і УЖФ. Про що спілкувались учасниці та учасники Форуму, які їхні висновки і плани розвитку жіночого / феміністичного руху в Україні – дізнавайтеся на сайті та фейсбук сторінці Українського Жіночого Фонду вже незабаром.