Директорка зі стратегічного розвитку УЖФ отримала відзнаку імені Гілларі Клінтон

Джорджтаунський інститут жінок, миру та безпеки щороку відзначає лідерок, які зробили винятковий внесок у визнання вагомої ролі жінок для миру і безпеки. У 2022 році в фокусі церемонії нагородження – українські жінки, які на лідерських позиціях борються за вільну і незалежну Україну, ведуть правозахисну та гуманітарну роботу.

Однією з лауреаток стала директорка зі стратегічного розвитку, співзасновниця Українського Жіночого Фонду Наталія Карбовська, яка вже понад 20 років працює задля посилення українського громадянського суспільства, долучаючись до різних проєктів та організацій.

«Я вважаю цю нагороду визнанням роботи сотень українських жіночих правозахисних організацій та мільйонів активісток, з якими ми працюємо, яких ми підтримуємо», – підкреслила пані Наталія.

Відповідаючи на запитання про те, які уроки українського жіночого руху можуть бути корисні для світового жіночого руху, вона наголосила на важливості того, аби голоси жінок були почуті:

«Як зазначила пані Клінтон, жінки страждають під час воєн. Війна проти України не є винятком. Водночас ми, жінки, маємо рішення. Нам потрібен лише майданчик, аби їх озвучити. Ми потребуємо обговорень цих рішень в умовах, зручних не лише для тих, хто ухвалює рішення, а й для нас. Це те, що ми як Український Жіночий Фонд робимо зараз. Ми працюємо з владою, з іншими громадськими організаціями. Ми намагаємося створити ці майданчики. Нам потрібен сильний жіночий рух, здатний не лише відповідати на гуманітарні потреби, але також впливати на політики та моніторити їхнє впровадження. Як активістки ми маємо бути залучені до створення стратегії відновлення України, тому що відновлення – це не лише матеріальні ресурси, це також мобілізація людського потенціалу, а жінки – важлива частина цього процесу».

Окрім Наталії Карбовської, нагородою відзначили трьох українок – Урядову уповноважену з питань гендерної політики Катерину Левченко, голову Центру громадянських свобод Олександру Матвійчук та першу леді України Олену Зеленську. Відзнаку також отримала Графиня Вессекська Софі.