За її словами, сьогодні можна почути, що права жінок не на часі, адже триває війна, проте пані Катерина наголосила, що і в такі складні часи потрібно дивитися у майбутнє та докладати зусиль до розбудови рівноправного суспільства: «Ми працюємо на Перемогу. Ми робимо все можливе для того, щоб наблизити її, але сьогодні не тільки час війни, зараз час України, час українського народу, українських жінок і чоловіків, хлопців та дівчат».
Оперативну й потужну відповідь українських жінок на виклики воєнного часу, зокрема допомогу найбільш вразливим групам населення, відзначила й представниця Посольства Канади в Україні Ешлі Малруні, яка також була присутня на відкритті першого Феміністичного форуму два роки тому. На думку пані Ешлі, за цей час український жіночий рух став сильнішим, стійкішим, він став політичним.
«Сьогодні форум є індикатором того, як розвивається український жіночий рух», — підкреслила вона, згадавши у своєму виступі такі важливі для України зрушення, як ратифікація Стамбульської конвенції та адаптація Національного плану дій щодо впровадження гендерної рівності.
Обговорюючи виклики воєнного часу та цінності, котрі роблять український жіночий рух сильнішим, учасниці розповідали, як повномасштабне вторгнення вплинуло на роботу організацій, та озвучували свої міркування щодо того, як посилити співпрацю з урядом та якої підтримки для феміністичного руху очікують від донорських організацій.
Важливою частиною форуму стало обговорення ролі жіночого руху у визначенні та втіленні стратегії відновлення України після війни, над якою наразі ведеться робота.
«Наш третій форум — про виклики, пов’язані з війною, а також про відновлення. Часто чуємо, що треба спочатку перемогти, а потім повернутися до прав жінок. Це несправедливо, це неправильно, це не розвиток. Питання відновлення України не мають обговорюватися без участі тих, кого відновлення стосується, тому що це не тільки про фінансові ресурси, це також про людські ресурси. І ми з вами, і ті жінки, яких ми представляємо, це величезний ресурс для нашої країни», — розповіла директорка зі стратегічного розвитку Українського Жіночого Фонду Наталія Карбовська.
«Питання відновлення України не мають обговорюватися без участі тих, кого відновлення стосується, тому що це не тільки про фінансові ресурси, це також про людські ресурси»
Представниці фонду зафіксували напрацьовані в межах форуму ідеї та наразі систематизують пропозиції для подальшого обговорення й вдосконалення українським жіночим рухом.
Форум проходить в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», який впроваджує Український Жіночий Фонд у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та громадською організацією «Ла Страда-Україна» за підтримки Уряду Канади.