Інноваційна підтримка молодіжним жіночим/феміністичним ініціативам в Україні

Spark Fund

У вас є ідея або план, як зробити світ справедливішим і відкритішим для жінок і дівчат? Вас двоє-троє друзів чи навіть ціла організація? Тоді ця новітня програма підтримки – для вас. До 30 листопада 2021 р. (і якомога хутчіше) на sparkfund@globalfundforchildren.org напишіть англійською (google translator всім у поміч, це не мовний іспит, а пошук крутих ідей) про свою мотивацію до участі, про вашу команду і про те, що і як ви хочете змінити. Це реальний шанс отримати від Spark Fund фінансування, доступ до найновіших технологій, прогресивне навчання та будь-яку іншу допомогу, щоб ваша ідея запрацювала. І кличте друзів: більше заявок – більше підтримки.

Фонд не обмежує теми і бачення, головне, щоб вони стосувалися прав людини, підтримки й розвитку жінок, були системними, а не одноразовими. Фонд не ставить жорстких рамок. Подаватися можуть формальні та неформальні об’єднання, якими керує молодь або які працюють заради молоді, з досвідом і досягненнями – або з самими мріями та задумами. Власне, ідея програми в тому, щоб разом придумати, як пережити наслідки ковіду. Організатори програми переконані, що пандемія, катаклізми та протести 2020 року змінили свідомість людей по всьому світу, нівелювали віру в права людини та соціальну справедливість. Spark Fund заохочує молодіжних лідерок/ів мислити нестандартно, експериментувати і співпрацювати.

Яким буде кінцевий продукт цієї програми Spark Fund, наразі не знає ніхто – у цьому філософія інноваційного фонду. Як саме і кого підтримувати, визначать молоді (18-30 років) лідерки та лідери із країн Європи та Азії. Вони – такі самі активіст/ки, які проходять шлях боротьби з соціальною несправедливістю.

Spark Fund – спільна ініціатива Фундації Аваст (Avast Foundation) та Глобального Дитячого Фонду (Global Fund for Children).  Цього року можливість відкрита лише для молоді України, Грузії, Вірменії та Молдови.

Кого може і не може підтримати Spark Fund

Фонд розгляне заявки від ГО (навіть новостворених), соціальних підприємств та неформальних об’єднань, якими керує молодь або які працюють заради молоді. Попередня грантова історія не має значення. Можна навіть не мати власного банківського рахунку і отримувати кошти через іншу організацію.

У цій програмі не можуть брати участі:

  • індивідуальні заявниці та заявники (без команди);
  • місцеві офіси, філії чи проєкти великих НУО, урядів чи міжурядових організацій;
  • державні установи, школи чи університети, комерційні підприємства;
  • кандидати на державні посади, їх групи підтримки або опозиція;
  • групи і програми, які вимагають дотримання релігійної доктрини чи навернення до неї;
  • групи, які дискримінують за ознаками раси, етнічної приналежності, релігії, статі, ґендерної ідентичності, інвалідності або сексуальної орієнтації;
  • групи, які проводять або підтримують насильницьку діяльність або порушують кримінальне законодавство.

Що отримають переможці програми

Дворічні гранти $20,000 – $30,000 виплачуватимуться раз на рік, у січні 2022 і в січні 2023 рр., по $10,000 – $15,000 щоразу. Їх можна буде витрачати на те, що потрібно організації чи групі для успішного втілення задуманого, зокрема і на платню, оренду офісу, обладнання, поточні витрати, організаційний розвиток. Гнучкість і особливість цих грантів полягає ще й в тому, що можна буде змінювати пріоритети фінансування в процесі роботи.

Підтримку на визначення цілей та плану дій. 

Можливості подорожувати й навчатися разом з іншими грантерами з Вірменії, Грузії, Молдови та України.

Зустрічі та спілкування з партнерами Spark Fund з інших регіонів світу.

Додаткові мікрогранти.

Чого вимагає Spark Fund від грантерів?

  • описовий і фінансовий звіти раз на рік;
  • політики та процедури захисту безпеки (зокрема цифрової) людей, з якими вони працюють і співпрацюють. Якщо таких напрацювань немає, фонд допоможе їх розробити.

Детальніше: https://bit.ly/3FbibuB

АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА

Заявки розглядатимуться у грудні. До кінця січня 2022 року всі заявники отримають відповідь про результати.