Нова коаліція «Bukovyna 1325» сприятиме втіленню плану дій «Жінки, мир, безпека»

Буковина 1325

9 листопада 2021 року в Чернівцях створена коаліція «Bukovyna 1325». Меморандум про співпрацю підписали представниці та представники двадцяти державних і громадських інституцій. Вони об’єднують зусилля та ресурси, щоб ефективно реалізувати місцевий план дій 1325 «Жінки, мир, безпека» в Україні на 2021-2025 роки, просувати його належне фінансування, а також сприяти тому, щоб жінки мали рівноправний доступ до процесів відновлення миру й недопущення конфлікту. Це стало можливим завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду.

Буковина 1325У вересні-жовтні фонд організував на Буковині тренінги з ґендерної рівності, побудови коаліцій, локалізації Національного плану дій «Жінки, мир, безпека» та моніторингу його виконання. Учасниці й учасники тренінгів представляли поліцію, ДСНС, соціальні служби, центр зайнятості, міждепутатські об’єднання «Рівні можливості» Чернівецької обласної та міської рад, Державну прикордонну службу, заклади освіти та громадські організації. Завершивши навчання, вони створили регіональну коаліцію 1325.

«Головний ресурс – це люди. А ще час –  ресурс, який не відновлюється, але не менш цінний,  – зазначає координаторка проєкту УЖФ «Рівність заради безпеки» в Чернівецькій області Наталія Батракова. – Не може не тішити зацікавленість представників правоохоронних органів та сектору безпеки. Працівники цих структур вирішують проблеми громадян. Щоб вони могли робити це ефективно, важливо подбати і про самих охорониць та охоронців миру і спокою. Сьогодні багато жінок працюють у секторі безпеки та правопорядку, тому потрібно подбати про створення ґендерно чутливого середовища. Ми дієві, коли ми – разом».

Наталія ФрунзеОчільниця департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Наталя Фрунзе вбачає необхідність прийняття плану на виконання резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на рівні Чернівецької територіальної громади.

Громадські організації, які долучилися до підписання Меморандуму, мають безліч ідей та ініціатив, що можуть покращити становище різних груп бенефіціарів, але не завжди володіють достатніми ресурсами. Зокрема Олена Бабешко з ГО “Ми рівні” задоволена тим, що особи з інвалідністю будуть мати змогу привернути увагу для вирішення проблем доступності в соціальному просторі та участі в активностях громад.

Першим спільним заходом коаліції планується участь у всесвітній акції “16 днів активізму проти насильства”.

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми «Development Cooperation Partnership Program». Відповідальність за зміст матеріалів несе Український Жіночий Фонд.