Завдання проєкту «Рівність заради безпеки»
- Сприяти створенню регіональних коаліцій 1325 у Чернівецькій та Харківській областях та зміцненню коаліцій у Хмельницькій та Луганській областях.
- Зміцнити потенціал учасниць і учасників регіональних коаліцій: органів місцевого самоврядування, жіночих/феміністичних громадських організацій, мас-медіа.
- Сприяти розробці/перегляду місцевих планів дій 1325 на основі регіонального контексту, потреб цільових груп, зокрема з точки зору впливу пандемії COVID-19 та уроків попереднього проєкту.
- Просувати ідею належного фінансування місцевих планів дій, підтримувати їх моніторинг.
Проєкт засновано на методиці та досвіді розбудови коаліцій у Запорізькій, Вінницькій, Хмельницькій, Луганській та Дніпропетровській областях у 2017-2021 рр, що успішно здійснили моніторинг виконання місцевих планів дій, оцінку потреб цільових груп та адвокацію врахування цих потреб у Національному та місцевому планах, реалізацію комунікаційних кампаній та проєктів, спрямованих на виконання місцевих та галузевих планів дій у співпраці з органами влади та сектором безпеки та оборони.
Можливості проєкту для підвищення спроможності співвиконавців та цільових груп Національного плану дій 1325
Тренінг «Гендерна рівність та порядок денний «Жінки. Мир. Безпека» у Чернівецькій та Харківській областях розгляне ґендер в структурі ідентичності, соціальне конструювання ґендеру, витоки та шляхи подолання гендерної нерівності, проблематику культурного сексизму та насильства щодо жінок як прояву втрати насильницького контролю. Тренінг також розгляне концепцію безпеки з ґендерної перспективи, надасть можливість отримати основоположні знання з порядку денного «Жінки. Мир. Безпека», надихне до об’єднання активісток та активістів, а також коаліції жіночих організацій, які підтримують запобігання ґендерному насильству, захист жінок і дівчат та їх прав у мирний час та під час конфлікту, врахування ґендерної перспективи у справі надання допомоги та відновлення, а головне – рівноправну та всебічну участь жінок в усіх питаннях миру та безпеки, на всіх рівнях прийняття рішень.
Тренінг «Локалізація НПД 1325: комунікації та ефективне планування» у Чернівецькій та Харківській областях сприятиме об’єднанню організацій громадського сектору, місцевих органів влади, сектору безпеки та оборони у коаліції та налагодження ефективної комунікації, задля сприяння виконанню місцевих планів дій на реалізацію Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року.
Тренінг «Локалізація і моніторинг місцевих планів дій на виконання НПД 1325 «Жінки. Мир. Безпека» надасть можливість отримати поглиблені знання з порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» і запропонує коаліціям у Чернівецькій, Харківській, Хмельницькій та Луганській областях практичні інструменти для аналізу місцевих планів, відповідності планів особливостям регіону та потребам цільових груп, моніторингу оцінки виконання планів та адвокації врахування потреб цільових груп.
Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми «Development Cooperation Partnership Program».
Відповідальність за зміст матеріалів несе Український Жіночий Фонд.