АЖЛ спонукає ставати успішними політикинями й керівницями – і готує до цього

Академія Жіночого Лідерства

Наталія Фрунзе – випускниця Академії Жіночого Лідерства-2021 (АЖЛ), депутатка Чернівецької міської ради. Вона створила й очолила депутатську групу «Рівні можливості». Наталія підготувала звернення до керівництва країни щодо ратифікації Стамбульської конвенції з протидії насильству, і у травні більшість депутатів Чернівецької міської ради проголосувала «за».

Завдяки депутатському об’єднанню в раді системно просуваються ґендерні ініціативи. Вже ухвалений кодекс депутатської етики, в якому враховані питання прав жінок, захисту від сексизму.

Наталія очолила Департамент соціальної політики Чернівецької міськради. «Від сьогодні департамент займатиметься не лише соціальним захистом, сімейною та молодіжною політикою, а й ґендерною політикою і зокрема протидією насильству проти жінок і дітей, – зазначила Наталія, заступаючи на посаду кілька місяців тому. – Наразі ми вже підписали меморандум з Фондом ООН в галузі народонаселення про створення кризової кімнати для осіб, які постраждали від домашнього насилля чи за ознакою статі. Завершуємо ремонтні роботи – незабаром відкриття».

Підтримка жіночого лідерства дуже потрібна, адже жінкам важко заявити про себе в політиці

Академія Жіночого ЛідерстваУчасть в АЖЛ допомогла Наталії глибше зануритися в тематику ґендерної рівності з точки зору управління, принципів місцевого самоврядування, законодавчої бази. На прикладах розібратися з правами й обов’язками депутатів місцевих рад, методами тиску на жінок і техніками супротиву, принципами побудови комунікаційних кампаній.

«Підтримка жіночого лідерства дуже потрібна, адже жінкам важко заявити про себе в політиці. Для мене такою підтримкою стала Академія Жіночого Лідерства, яка об’єднує і заохочує жінок до активності, допомагає повірити в себе, мотивує і навчає стати успішними політикинями та керівницями. Робить жінок більш помітними, надихає та спонукає їх повірити у власні сили!» – ділиться враженнями Наталія Фрунзе.

Академія Жіночого Лідерства (АЖЛ) – серія тренінгів, організованих Українським Жіночим Фондом та Національним Демократичним Інститутом у межах програми «Підтримка жінок-лідерок в Україні» за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Навчальний проєкт має на меті розвинути потенціал жінок і мотивувати їх балотуватися на місцевих виборах та приєднуватися до процесів ухвалення рішень на місцевому (громада) та регіональному рівні. Проєкт також забезпечує менторську підтримку.

ІСТОРІЇ УСПІХУ ВИПУСКНИЦЬ АЖЛ