Проєкт «Жінки, мир, безпека: місцеві потреби – місцеві рішення» спрямований на підтримку реалізації порядку денного жінки, мир, безпека в Україні та локалізацію національного плану дій на виконання Резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» (Резолюція 1325) у п’яти областях – Закарпатській, Луганській, Львівській, Харківській і Хмельницькій.
В межах проєкту представниці та представники громадських організацій, місцевих органів влади, сектору безпеки та оборони та медіа співпрацюють задля визначення та впровадження конкретних рішень щодо безпекових викликів, з якими стикаються жінки та дівчата на локальному рівні, та ефективного впровадження обласних планів дій з виконання Резолюції 1325 з урахуванням потреб населення конкретного регіону. Проєкт виконується Українським Жіночим Фондом за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.
Пріоритети конкурсу:
Цей конкурс має два пріоритети:
Пріоритет 1
Відповідь на безпекові виклики, з якими стикаються жінки і жіночі/феміністичні організації. Безпекові виклики розглядаються з точки зору концепції комплексної безпеки, що включає не тільки фізичну, а і економічну, екологічну безпеку, доступ до послуг у сфері охорони здоров’я, сучасних технологій, освіти, тощо.
Проєкти можуть включати, але не обмежуватись:
Пріоритет 2
Покращення співпраці та взаємодії між співвиконавцями обласних планів дій з виконання Резолюції 1325 та залучення нових організацій і осіб до регіональних коаліцій 1325 у п’яти областях.
Проєкти можуть включати, але не обмежуватись:
Тематика проєктів та формат роботи за обома пріоритетними напрямками не обмежується.
Перевага при розгляді надаватиметься проєктам, які передбачають співпрацю з коаліціями 1325 та/або організаціями-їх членами.
Тривалість проєкту: 12 місяців
Максимальний розмір гранту і кількість підтриманих заявок:
Максимальний розмір гранту – 12,000 Євро (еквівалент в гривнях за курсом НБУ).
В межах конкурсу планується підтримати до 15 заявок (2-4 заявки з кожної області проєкту).
Ми запрошуємо подаватись до участі у конкурсі офіційно зареєстровані жіночі/феміністичні громадські організації із Закарпатської, Луганської, Львівської, Харківської і Хмельницької областей які:
УЖФ визначає жіночими ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їх права.
Критерії оцінки заявок:
Критерій оцінки | Максимальний показник |
Відповідність проєкту пріоритетам конкурсу | 20 |
Ефективність запропонованого підходу | 20 |
Чітко визначені результати проєкту та заходи для відстеження прогресу | 20 |
Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації | 20 |
Співпраця з регіональною коаліцією 1325 | 20 |
Всього | 100 |
В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок (такі як підприємниці, вчительки) і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.
Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1,000 Євро.
Процедура подачі заявок та ухвалення рішень:
Для участі у конкурсі зацікавленим організаціям необхідно:
УЖФ підтвердить реєстрацію заявки електронним листом.
Усі проєкти будуть розглянуті Грантовою Експертною Комісією.
УЖФ залишає за собою право:
Запитання:
Будь ласка, надсилайте запитання на електронну скриньку grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу («Відповідь на безпекові виклики для жінок і посилення регіональних коаліцій 1325») до 11 серпня 2023 року. Усі запитання і відповіді буде опубліковано на інформаційних ресурсах УЖФ, а також поширено через регіональні коаліції 1325.