Марш жінок* 2021: повістка Українського Жіночого Фонду

Уже понад двадцять років Український Жіночий Фонд сприяє росту та розвитку жіночого/феміністичного руху в Україні, підтримуючи жіночі/феміністичні організації, окремі груп жінок та дівчат.

Минулого року жінки без перебільшення були першими, хто вийшли на передову боротьби з COVID-19, допомагаючи насамперед найуразливішим групам населення. Тяжка доглядова праця, ризики в роботі медичних працівниць, скорочення робочих місць та втрата доходу, перебування у спільних просторах із кривдниками та домашнє насильство, зміна форматів діяльності, збільшення фізичних та інтелектуальних навантажень, – про це знають і говорять, але ПРАВА ЖІНОК ДОСІ НЕ НА ЧАСІ. Ми ризикуємо стати хронічно хворим і вбогим суспільством, якому лише до латання дірок і виживання – не до цивілізаційних змін.

Ми підтримуємо Марш жінок* і вимагаємо, щоб органи влади, міжнародні партнери з розвитку та бізнесу, плануючи свої наступні кроки, звернулися до Стратегії реагування жіночих громадських організацій та жіночого руху на COVID-19 і його наслідки, зокрема:

–          забезпечили рівне представлення жінок та чоловіків у всіх секторах суспільства і на всіх рівнях доступу до ухвалення рішень, зокрема до прийняття рішень щодо covid і стратегій подолання наслідків кризи;

–         включили експертів із ґендерних питань до органів влади та самоврядування;

–   надали ресурси організаціям громадянського суспільства для розроблення і впровадження довгострокових рішень з подолання наслідків пандемії, а не лише гуманітарну допомогу і ресурси швидкого реагування;

–   усвідомили, що соціально-економічний розвиток без жінок неможливий: замість того, щоб використовувати свій потужний потенціал, застосовувати нові навички для розвитку, жінки змушені протистояти обставинам.

Проти криз і пандемій у жіночого руху вже є план дій!

*під загальним терміном «жінки» ми розуміємо багатоманітність жіночих досвідів, ідентичностей та соціалізації, що знаходяться на перетинах раси, класу, віку, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності тощо.