Конкурс довгострокових грантів для жіночих/феміністичних організацій України

ГЖЛ

Український Жіночий Фонд (УЖФ) оголошує конкурс довгострокових грантів у рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна». Дедлайн – 26 лютого 2021 року.

Якщо ви представляєте українську жіночу/феміністичну організацію і маєте інноваційні ідеї для просування прав жінок та системних змін, цей грантовий конкурс – для вас.

«Голос жінок і лідерство – Україна» – це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує жіночі правозахисні організації, активісток та платформи взаємодії для досягнення їх інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат та просуванню гендерної рівності в Україні.

Проєкт досягає визначеної мети через реалізацію трьох завдань:

  • Підтримка жіночих громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат та таких, що стикаються з множинною дискримінацією, у феміністичному організаційному розвитку та досягненні сталих результатів.
  • Підвищення ефективності жіночих громадських організацій в адвокації, а також розробці та впровадженні локальних, місцевих і національних ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та просування гендерної рівності.
  • Посилення національних та місцевих жіночих мереж, коаліцій і платформ, які впливатимуть на запровадження гендерно-чутливих змін та впровадження гендерно-чутливої політики в Україні.

Проєкт реалізовується в усіх областях України.

Пріоритети конкурсу:

Тематичні пріоритети конкурсу були визначені жіночим/феміністичним рухом. Вони включають:

Посилення феміністичних голосів

  • Збільшення кількості прибічниць/ків жіночого/феміністичного руху та вихід на нові аудиторії (блогери, лідери думок, арт-колаборації)
  • Інформаційні кампанії, зокрема спрямовані на протидію анти-гендерним рухам
  • Співпраця з іншими правозахисними рухами для просування порядку денного із захисту прав жінок

Економічна безпека та справедливість

  • Захист економічних прав жінок
  • Посилення економічної спроможності жінок у сільській місцевості, в урбаністичних економічних зонах та у нетипових сферах зайнятості
  • Розробка і втілення феміністичних стратегій для подолання наслідків COVID-19 в сфері економіки

Лідерство з фокусом на молодіжне лідерство

  • Залучення нового покоління лідерок до жіночого/феміністичного руху через програми самореалізації для молодих феміністок, співпрацю зі студентками
  • Діалог між поколіннями жіночого/феміністичного руху
  • Підтримка молодих жінок і дівчат з вразливих груп

Права на власне тіло та здоров’я

  • Забезпечення сексуальних та репродуктивних прав і покращення здоров’я жінок і дівчат
  • Зростання обізнаності та формування феміністичної відповіді на поширення неінфекційних захворювань (включаючи раки й хвороби, що спричинені способом життя та харчуванням)

Інновації та використання сучасних технологій: де це доречно, проєкти мають передбачати використання сучасних технологій та інноваційних інструментів для досягненнябажаного впливу.

В рамках конкурсу підтримуватимуться проєкти, що передбачають системний вплив, а також демонструють потенціал сталості поза межами фінансової підтримки «Голос жінок і лідерство – Україна».

Де це доречно, проєкти мають включати інформацію про плани щодо протидії впливу пандемії на цільові групи. Проекти мають показати креативний та гнучкий підхід до управління в умовах зміни ситуації, дотримання норм безпеки в умовах COVID-19 та дотримання відповідних настанов Уряду України.

Тривалість проєкту: до 24 місяців

Розмір гранту: 30 000 канадійських доларів

УЖФ підтримуватиме проекти, бюджет яких становить не менше 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020), що підтверджується річним звітом організації за відповідний рік.

Адміністративний бюджет проєкту не має перевищувати 20% від загального бюджету.

Участь у конкурсі можуть брати: жіночі/феміністичні правозахисні організації з усіх регіонів України, які мають досвід роботи не менше трьох років та чітку спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності, а також не пов’язані з державними установами та політичними партіями.

Жіночими/феміністичними визнаються ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їхні права.

Критерії оцінки:

Критерій Максимальний показник
Відповідність проєкту пріоритетам конкурсу 20
Відповідність проєкту загальній стратегії організації та пріоритетам жіночого/феміністичного руху України 10
Ефективність запропонованого підходу 20
Чітко визначені результати проєкту та заходи для відстеження прогресу 15
Дотримання організацією феміністичних принципів та цінностей 10
Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури) 15
Можливість забезпечити належний рівень фінансового менеджменту та звітності 10
Всього 100

 

В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок (такі як підприємниці, вчительки) і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.

Допустимі витрати: програмні і адміністративні витрати,включаючи оплату персоналу і відрядження (максимум 20% від загального бюджету).

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадійських доларів.

Процедура подачі заявокта ухвалення рішень:

Для участі у конкурсі зацікавленим організаціям необхідно подати наступні документи:

  • Аплікаційну форму з усіма передбаченими додатками
  • Витяг зі статуту на підтвердження, що організація є жіночою/феміністичною
  • Свідоцтво про реєстрацію організації

Проекти та додаткові документи необхідно надіслати на електронну скриньку grants@uwf.org.ua до 18:00  26 лютого 2021 року. Будь ласка, зазначте назву конкурсу «довгострокові гранти» в темі листа.

УЖФ підтвердить реєстрацію проєкту електронним листом. Некомплектні проєкти, а також ті, що подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться.

Усі проєкти будуть розглянуті Експертною Комісією.

В межах процедури належної перевірки, УЖФ здійснить оцінку управлінської та фінансової спроможності організацій, рекомендованих для підтримки. Будуть підтримані проєкти тільки тих організацій, які успішно пройдуть оцінку управлінської та фінансової спроможності.

Рішення про підтримку буде оголошено не пізніше 31 березня 2021 року.

УЖФ залишає за собою право:

  • продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд проєктів, базуючись на результатах оцінки;
  • робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/ів для належного розгляду проєкту;
  • не повідомляти про причини відхилення.

Запитання: будь ласка, надсилайте запитання на електронну скриньку grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу («Довгострокові гранти») до 15 лютого 2021 року. УЖФ опублікує відповіді на усі запитання 16 лютого на сайті (www.uwf.org.ua) та поширить інформацію через свої соціальні та медіа ресурси.