Народні депутати представили у сесійній залі документальну виставу «Сім»

25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію всіх форм насильства проти жінок, у сесійній залі Верховної Ради України депутати і громадські активісти під час обідньої перерви зачитали фрагмент документальної вистави «Сім». Читцями виступили народні депутати Борислав Береза, Ірина Луценко, Мустафа Найєм, Ірина Подоляк, Остап Семерак, а також акторка Наталія Сумська, та співзасновниця Крим-SOS Таміла Ташева.

Депутати з міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» сподіваються привернути увагу народних обранців до проблеми домашнього насильства та спонукати їх в найближчий час ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству і про боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, після перегляду вистави запевнив ініціаторів та активістів, що Парламент обов’язково розгляне відповідні законопроекти, коли вони надійдуть на розгляд народних депутатів.

«Сім» жіночих історій (Seven) – це унікальна документальна п’єса, що складається з інтерв’ю семи активісток, що борються за права жінок по всьому світу. Саме їх історії життя та боротьби покладені в основу вистави: Фаріда Азізі (Афганістан), Інес Маккормак (Північна Ірландія), Марина Пісклакова-Паркер (Росія), Анабелла Де Леон (Гватемала), Мухтар Май (Пакистан), Му Сокуа (Камбоджа) та Хафсат Абіола (Нігерія).

«Сім» є потужним проявом боротьби за демократію та права людини. 7 жіночих історій розповідають про боротьбу з дискримінацією, домашнім насильством, сексуальними знущаннями та порушенням прав жінок, як у власному житті, так і в суспільстві в цілому. 26 березня 2015 р. у Києві відбулася велика українська прем’єра п’єси «Сім» за участі Ади Роговцевої (акторка), Святослава Вакарчука (співак), Сергія Жадана (письменник), Оксани Забужко (письменниця), Мустафи Найєма (журналіст, народний депутат України), Оксани Сироїд (віце-спікер Верховної Ради України) і Таміли Ташевої.

Після цього три вистави відбулися на регіональному рівні – у Вінниці, Житомирі та Львові.

Показ вистави «Сім» в Україні став можливим завдяки компанії «Hedda Produktion AB», Vital Voices Global Partnership, Шведському Інституту, Посольству Королівства Швеції в Україні та Міжнародному благодійному фонду “Український Жіночий Фонд”.

П’єса мандрувала світом, була показана понад 150 разів у 35 країнах. Зокрема читання 7 відбулися в Європарламенті у Брюселі, на базі НАТО (у виконанні генералів командування НАТО), а також у Нью-Йорку за участі оскароносної акторки Меріл Стріп, яка прочитала роль Інес Маккормак. Авторки п’єси «Сім»: Пола Сізмар, Кетрін Філу, Гейл Крігел, Керол К. Мек, Рут Мергреф, Анна Дівір-Сміт та С’юзен Янковітц.