Ця фігура жінки, створена з ланцюгів, уособлює глибокий і багатогранний процес боротьби за свободу після пережитого насильства, тортур і поневолення. Її тіло, обвите ланцюгами, відображає невидимі кайдани травм, які продовжують обмежувати її навіть після фізичного звільнення. Ланцюги відображають емоційні, психологічні та соціальні бар’єри, які жінка мусить подолати.
Попри жахіття, фігура має рух та символізує початок шляху до звільнення: повернення до себе, до життя. Це про жінку, яка вижила, яка має сили стояти, але їй ще потрібен час, підтримка та допомога, щоби остаточно розірвати ці ланцюги.
Цим образом ми хочемо звернути увагу, що свобода після полону — це не лише про фізичну незалежність, але й про зцілення, повернення віри у себе і майбутнє. Це нагадування про важливість розуміння, співчуття і підтримки для тих, хто пережив такі випробування, та про те, що розрив ланцюгів — це тривалий процес, а не одноразова дія. Загалом символ є закликом до солідарності з тими, хто пережив СНПК, і до створення умов, які б дозволили повне звільнення постраждалих — як фізичне, так і моральне.
Книгу «СНПК: воєнний злочин без терміну давності» підготовлено та видано в рамках проєкту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов′язаного з конфліктом», який виконував Український Жіночий Фонд у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда-Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань ґендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.