Тренінговий курс для депутаток місцевих рад в межах Академії Жіночого Лідерства: відгуки

Тренінговий курс для депутаток місцевих рад в межах Академії Жіночого Лідерства: відгуки
4-денний інтенсивний Тренінговий курс для депутаток місцевих рад в межах Академії Жіночого Лідерства пройшли
  • 98 політикинь
  • із 22-х областей України
  • упродовж 14 червня – 8 липня 2021 р.

Любов Лук'янцева“Учасниці прийшли з конкретними запитами. Наприклад, про імперативний мандат: ситуації, в яких мусиш голосувати так, як скаже фракція – інакше твої депутатські повноваження можуть припинити. Уявіть: у громаді є приміщення, депутатки хочуть облаштувати там притулок для постраждалих від насильства жінок, а фракція безапеляційно наказує голосувати за офісний центр. Обраниці деморалізовані: перед виборами політична сила обіцяла гнучкість, а на ділі ставить їх у безвихідне становище й погрожує. Ми навчаємо, як діяти дипломатично, як показувати фракції репутаційні вигоди від реалізації ґендерної політики. Озброюємо залізними аргументами – законодавством і міжнародними зобов’язаннями України в цій царині”, – прокоментувала Любов Лук’янцева, юристка та експертка з питань діяльності органів місцевого самоврядування та децентралізації, яка проводила тренінговий модуль про діяльність депутатських груп із ґендерних питань.

 

Катерина Шкльода

Катерина Шкльода, депутатка Луцької міської ради, наприкінці Тренінгового курсу поділилась: “Паралельно із Тренінговим курсом для депутаток місцевих рад від УЖФ, я проходила інше, платне, навчання для депутаток місцевих рад від іншого організатора. Друге не подужала, хоч воно було і менш інтенсивним. А от виклад, лектори і теми тренінгового курсу від УЖФ цікаві та фахові”.

 

 

 

 

Олександр Іваніна

Експерт-консультант із питань запровадження ґендерного компоненту в процес планування та бюджетування, який викладав модуль Тренінгового курсу про місцевий бюджет та його ресурси, Олександр Іваніна розповів, як розбиралися з можливостями депутатського корпусу впливати на формування податкової бази. Для цього аналізували історію однієї з учасниць тренінгу: “Місцева рада завела у громаду супермаркет. Виділила землю під будівництво, за що власник торговельної мережі сплатив разовий соціальний внесок, півмільйона гривень. Депутати розраховували, що він зареєструє цей бізнес у громаді, платитиме їй податки. Але власник зареєструвався в іншому місці. Крім того, не витримали конкуренції і збанкрутували малі підприємці, які раніше тримали в цьому населеному пункті торгові точки. Вони покинули громаду або перейшли в соціальні категорії, яким тепер потрібні виплати з бюджету. Якби депутати вчасно дослідили ці ризики і знали, як діяти, супермаркет став би для них не лихом, а постійним джерелом наповнення бюджету”.
Навчальні модулі тренінгового курсу поєднували теорію та практичні вправи щодо вимог до сучасного лідерства, протистояння антиґендерним рухам та впровадженню політики рівних прав і можливостей, стратегічного розвитку депутатських груп з ґендерних питань, запровадження ґендерного аналізу та оцінки ґендерного впливу, мобілізації бюджетних ресурсів, а також правового статусу депутата місцевої ради. Це допоможе місцевим лідеркам впроваджувати щоденну депутатську роботу на новому якісному рівні.

Наразі випускниці формулюють свої запити для короткострокової менторської підтримки від АЖЛ.

Навчання проводилося в межах проєкту «Академія Жіночого Лідерства», який реалізується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з NDI Ukraine – National Democratic Institute у межах програми «Підтримка жінок-лідерок в Україні» за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.