Конкурс тревел грантів для активісток і представниць жіночих/феміністичних організацій

Голос жінок і лідерство - Україна

Український Жіночий Фонд оголошує постійно діючий конкурс тревел грантів для активісток і представниць жіночих/феміністичних організацій в рамках Проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна»
Про проєкт:

ГЖЛ«Голос жінок і лідерство – Україна» – це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує жіночі правозахисні організації, активісток та платформи взаємодії для досягнення їхніх інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат і просування ґендерної рівності в Україні.

Проєкт реалізовується в усіх областях України і досягає визначеної мети через реалізацію трьох завдань:

    1. Підтримка жіночих/феміністичних громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат, та тих, що зіштовхуються з множинною дискримінацією, задля покращення управління та стійкості.
    2. Посилення жіночих громадських організацій в плануванні та адвокації для просування гендерної рівності в Україні.
    3. Підвищення ефективності національних та регіональних жіночих/феміністичних платформ, мереж та коаліцій у їх впливу на впровадження ґендерно-чутливих змін та реалізації ґендерно-чутливої політики в Україні.

Проєкт реалізовується в усіх областях України.

Проєкт «Голос жінок і лідерство – Україна» посилює навички жіночих організацій та інших стейкхолдерів жіночого/феміністичного руху для задоволення потреб широкого кола жінок і дівчат, включаючи маргіналізовані та вразливі групи, такі як постраждалі від війни та внутрішньо переміщені особи; жінки з інвалідністю; ЛГБТ+ жінки; ромські жінки та представниці інших національних меншин; сільські жінки, економічно вразливі жінки та інші різноманітні категорії, в тому числі молоді та літні жінки.

Проєкт залучає як діючі, так і новостворені жіночі організації, підтримуючи їх у створенні і розбудові об’єднань для відповідей на поточні і нові виклики.

Мета конкурсу – забезпечення активної участі представниць жіночого/феміністичного руху в національних та міжнародних  заходах (конференціях, семінарах тощо) задля підвищення видимості руху, підтримки участі українських жінок у глобальному феміністичному русі,  просування порядку денного  жіночого/феміністичного руху України.

Підтримка в межах тревел грантів може надаватись представницям жіночого/феміністичного руху які послідовно діють в напрямку забезпечення прав жінок та ґендерної рівності в Україні.

Передбачається, що участь у заході сприятиме роботі залучених активісток/експерток із забезпечення прав та можливостей жінок та дівчат та просування ґендерної рівності в Україні, а набутий досвід/напрацювання поїздки будуть поширені серед учасниць жіночого/феміністичного руху України, зокрема серед існуючих мереж та коаліцій.

Активістка/експертка може скористатись підтримкою в рамках програми не більше трьох разів на рік.

Сума гранту: до 3 000 канадських доларів (еквівалент в грн.)

Кінцевий термін подання пропозицій: не пізніше ніж за два тижні до запланованої поїздки. У разі, якщо заявка буде підтримана, але грантова угода до поїздки не буде підписана, вона може бути підписана після поїздки, із перерахуванням коштів грантеру  в межах затвердженого бюджету.

Тревел гранти є індивідуальними, проте з метою кращої координації з рухом, ми  запрошуємо подаватись до участі у конкурсі офіційно зареєстровані жіночі громадські організації з усіх регіонів України, які мають спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та/або просування гендерної рівності, не пов’язані з державними установами та політичними партіями, та готові взяти на себе адміністрування гранту для своєї представниці, або активістки.

УЖФ визначає жіночими ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їх права.

Критерій оцінки заявок Максимальний показник
Відповідність заявки пріоритетам/меті конкурсу  20
Важливість заходу для просування прав жінок в Україні 20
Приналежність учасниці до жіночого/феміністичного руху України 20
Передбачена активна участь у заході (виступ, презентація, участь у робочі групі тощо) 20
Ефективність очікуваних результатів поїздки для просування прав і можливостей жінок в Україні 20
Всього 100

В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, які спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу; участь членкинь мережі/коаліції у зустрічі цієї мережі/коаліції  та інших внутрішніх заходах певної організації/мережі.

Допустимі витрати: витрати, пов’язані з поїздкою, в тому числі купівля квитків економ класу, поміркована оплата проживання, реєстраційний збір, оформлення страховки на час поїздки, тощо.

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадійських доларів, оренда офісу.

Процедура подачі заявок:

Для участі у конкурсі зацікавленим організаціям необхідно:

♦  Зареєструватись в онлайн системі подання проєктів Українського Жіночого Фонду за посиланням: https://uwf.org.ua/grantees/. Якщо Ви вже реєструвались у базі раніше – використайте для подачі аплікаційної форми ідентифікатор організації, який надійшов після реєстрації на вказану Вами електронну адресу. Якщо Ви з якихось причин не можете зареєструватись, або при спробі реєстрації система видає повідомлення про те, що організація з таким ЄДРПОУ уже існує – зверніться до грантової менеджерки УЖФ за адресою grants@uwf.org.ua

♦  Ознайомитись з Пам’яткою для аплікантів у розділі “Дивитись додаткові файли” на цій сторінці .

♦  Заповнити онлайн-аплікаційну форму на цій сторінці.

УЖФ підтвердить реєстрацію заявки електронним листом.

Усі заявки будуть розглянуті Експертною Комісією.

У межах процедури належної перевірки, УЖФ здійснить оцінку управлінської та фінансової спроможності організації, рекомендованої для підтримки. Буде підтримано проєкт тільки тієї організації, яка успішно пройде оцінку управлінської та фінансової спроможності.

УЖФ залишає за собою право:

♦  продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;

♦  робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/ів для належного розгляду заявки;

♦  не повідомляти про причини відхилення.

Запитання: будь ласка, надсилайте запитання на електронну скриньку grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу («Тревел гранти»).

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом (УЖФ). Відповідальність за зміст інформації несе УЖФ. Інформація, що представлена у публікації, не завжди відображає погляди Уряду Канади.

#ГолосЖінок 

Почати заповнення аплікаційної форми

Дивитись додаткові файли
af
Форма бюджету для заповнення
Формат Excel
af
Пам'ятка для аплікантів
Формат Excel