Український Жіночий Фонд та Київська міська державна адміністрація підписали меморандум про співробітництво

Документ є домовленістю про спільну діяльність задля сприяння провідній участі жінок та дівчат в ухваленні рішень на місцевому рівні, зокрема щодо питань безпеки під час війни та відновлення.

«Завдяки координації дій ми можемо досягти більш системних, сталих змін», – наголосила директорка Українського Жіночого Фонду Олеся Бондар.

Меморандумом визначено основні напрямки співробітництва, зокрема сприяння провідній участі жінок у розв’язанні місцевих проблем під час війни та після неї, надання ресурсів та експертної підтримки для розробки і реалізації планів дій для вирішення ключових проблем, з якими стикаються жінки і дівчата, ґрунтуючись на результатах проведеного ґендерного аналізу, сприяння використання розроблених рішень в інших регіонах України, а також адвокатування на національному рівні. Документ фіксує намір об’єднати зусилля для створення ефективної мережі зацікавлених сторін київської громади для розширення прав і можливостей жінок і дівчат та вирішення проблем, з якими вони стикаються в постраждалих від війни громадах.

«Через війну українські жінки потребують ще більшої психологічної підтримки та допомоги. Окрім домашнього насильства, жінки почали звертатися і через сексуальне насильство під час війни. Це дуже делікатна тема, бо багато жінок бояться говорити про це, замикаються в собі», – зазначила заступниця голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

КМДА взяла на себе зобов’язання вживати заходів для: 

  • підтримки розвитку київської коаліції 1325;
  • залучення експертів та експерток до тренінгів з питань ґендерного аналізу та підготовки команди психологів для проведення регулярних психологічних сесій щодо профілактики професійного вигорання фахівців, які працюють з жінками та дівчатами, які постраждали від ґендерно зумовленого насильства та сексуального насильства, пов’язаного з війною;
  • експертної підтримки з метою створення ґендерного профілю громади, який визначить ключові проблеми жінок та дівчат Києва під час війни та у процесі повоєнного відновлення;
  • напрацювання ґендерного плану дій для розв’язання проблем жінок і дівчат громади.

Така діяльність посилить проєкти «Жінки, мир, безпека: відповідь на виклики війни», «Її сила: підтримка жінок України в часи війни та відновлення» та «Вистоїмо разом: вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною», які втілює Український Жіночий Фонд.