УЖФ за підтримки ЄС допомагає жінкам долати кризу COVID-19 зараз і запобігти – завтра

Український Жіночий Фонд оголошує антикризовий конкурс грантів економічного розвитку жінок і профасилітує експертну дискусію про те, як коронавірусна криза вплинула на жіночий рух, які ризики підстерігають жінок після виходу з карантину і як мінімізувати негативні впливи.

Це стало можливим завдяки новому проєкту УЖФ «Жіночий рух – в авангарді реагування на виклики COVID19 в Україні», підтриманого Європейським Союзом у межах механізму швидкого реагування для організацій громадянського суспільства у країнах Східного Партнерства і як частина підтримки ініціатив COVID-19 в Україні.

Коронавірус загострив і соціальні, й економічні проблеми жінок. Багато з них опинилися на мілині, у чотирьох стінах із дітьми, старенькими родичами, а подекуди ще й із домашніми тиранами. Ми розуміємо, що із закінченням карантину ці соціоекономічні проблеми жінок не зникнуть, а лише поглибляться, якщо не спрогнозувати їх і не розробити план дій у відповідь.

Тому ми оголошуємо конкурс грантів економічного розвитку для жінок. Фінансування від УЖФ здобудуть ідеї, які швидко, упродовж 2-3 місяців дають відчутний ефект, і які можна застосувати в інших громадах і регіонах. Наприклад, створення мікробізнесів і об’єднань жіночих підприємств, що дає змогу ефективніше продавати; діджиталізація бізнес-процесів; організація догляду за дітьми жінок, які працюють.

Ми також допомагаємо жіночим організаціям втілити їхні рішення, а на кінець літа готуємо спільну стратегію, яка дасть відповідь на запитання: як COVID19 уже позначається на жінках; що роблять жіночі/феміністичні організації для своїх цільових груп у цій ситуації; як жіночий рух може зменшити ризики? Ми дивимося на крок уперед, щоб у післякоронавірусному світі про наші пріоритети не забули.

Заплановано п’ять онлайн-дискусій з експертками й активістками жіночого руху, які профасилітує Український Жіночий Фонд. Результати обговорень будуть публічно представлені в кінці літа як основа післякоронавірусної стратегії жіночого руху в Україні.

“Серед багатьох руйнівних наслідків пандемії COVID-19 і криза прав жінок. Ми бачимо це у всіх постраждалих країнах, і Україна – не виняток. Тому надзвичайно важливо, щоб права жінок були невід’ємною частиною всієї політики у відповідь на цю кризу, і громадянське суспільство відіграє суттєву роль у цьому процесі. ЄС пишається співпрацею з Українським Жіночим Фондом у підтримці жінок, які борються з економічними наслідками кризи, та в мобілізації українського жіночого руху для створення сильної та стійкої постпандемічної стратегії за права жінок”, – Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас.

Щоб нічого не пропустити, стежте щодня за оновленнями на сайті УЖФ, а також на фейсбук-сторінці та у твітері.