В Україні з’явився сайт про Стамбульську конвенцію проти насильства

Стамбульська конвенція

За останній тиждень кількість пошукових запитів «Стамбульська конвенція» в інтернеті зросла вп’ятеро. Близько ста тисяч разів на день українці шукають інформацію про те, що ж таке Конвенція проти насильства, що саме викликає дискусії, чому Україна досі не ратифікувала документ, який вона ж розробляла з іншими країнами і підписала ще десять років тому.

Український Жіночий Фонд підтримує зусилля жіночого/феміністичного руху, який переконує суспільство й керівництво держави в тому, що час ратифікації давно настав. 25 жовтня разом із партнерами: ГО «Ла Страда – Україна» та Урядовою уповноваженої з питань ґендерної політики ми представили брошуру «Що сказати тим, хто має сумніви в необхідності ратифікації Стамбульської конвенції?», створену в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» за підтримки Уряду Канади. Планували презентацію та невелику дискусію про те, як спростовувати міфи про Стамбульську конвенцію проти насильства, як краще координувати адвокаційні процеси для ратифікації. Однак тема виявилася настільки гарячою, а рівень експертності та представництва – таким високим, що зрештою презентація брошури відбулася вже в межах міжнародного круглого столу за участі жіночих/феміністичних організацій України та світу, дипломатичних установ, місій, фундацій і ГО, міністерств, парламентаріїв, представниць і представників територіальних громад, місцевих рад і органів виконавчої влади – усього близько 250-ти осіб офлайн і онлайн. Під час дискусії постійно звучала думка про те, що жіночому/феміністичному руху слід озвучувати аргументи на користь Конвенції єдиним голосом, зрозумілою мовою і через засоби, доступні не лише вузьким експерт/-кам.

Зусиллями п’ятдесяти громадських та благодійних організацій, представниць та представників медіагалузі, уряду та депутатського корпусу створено інформаційний ресурс, в якому про документ і його значення говориться мовою фактів і зрозумілих кожній людині історій. Навіщо потрібна Стамбульська конвенція проти насильства, пояснюють психологиня, священик, лікар, поліцейський. Сайт https://stopviolence.in.ua/ і його канали в телеграмі, інстаграмі та фейсбуці дозволять орієнтуватися в подіях на підтримку ратифікації, які плануються впродовж 25 листопада – 10 грудня («16 днів проти насильства»).