Відповіді на запитання щодо грантового конкурсу «Коло підтримки» для жіночих/феміністичних організацій з усіх регіонів України

В межах конкурсу грантів «Коло підтримки» для жіночих/феміністичних організацій з усіх регіонів України для зміцнення існуючих і створення нових систем підтримки жінок з вразливих груп в умовах війни Український Жіночий Фонд надає відповіді щодо умов грантового конкурсу. Заявку можна подати до 30 квітня 2024 року.

Підкажіть, будь ласка, чи можна подати заявку на конкурс «Коло підтримки!», якщо вже подались на інший конкурс від УЖФ?

Жодних обмежень щодо подачі організацією заявок на кілька відкритих конкурсів УЖФ немає.

Чи може бути закладено до бюджету придбання та роздача гуманітарної допомоги?

Ні, до бюджету в межах цих конкурсів така діяльність не може бути закладена та не буде підтримана.

Чи є вимоги/обмеження щодо суми коштів або відсотків від загального бюджету, які можуть бути закладені на адміністративні витрати?

УЖФ не має чітких обмежень відсотка коштів, що закладені у бюджеті проєкту на адміністративні витрати, проте рекомендує використовувати практику фокусування витрат на проєктній діяльності, водночас на адміністративні витрати закладати не більше 25-30% від загальної суми бюджету відповідно до запланованого робочого навантаження та активностей проєкту.

Чи можуть організації подавати заявку в консорціумі?

Так, кілька організацій можуть працювати над заявкою та працювати разом над проєктом в разі його підтримки. Водночас заявка має бути подана від однієї організації, а формат співпраці та ролі учасників в межах проєкту рекомендується зазначити в описі проєкту.

В яких регіонах України має реалізуватись проєкт?

Проєкт може реалізовуватись на всій території України (за виключенням тимчасово окупованих територій), організація аплікант, має бути зареєстрованою на території України.

Ми зареєстровані в 2022 році, але проєктну роботу ведемо з 2018. Чи може наша організація взяти участь у цьому грантовому конкурсі?

Офіційна реєстрація організації менше 2 років не є автоматичною причиною для дискваліфікації заявки, проте, інформація про досвід організації та її команди буде передана експертній комісії для прийняття рішення щодо підтримки заявки.

 Досвід роботи не входить до критеріїв оцінки проєктної заявки, експертна комісія буде зважати на можливість організації забезпечити належний рівень фінансового менеджменту та звітності, наявність напрацьованої методології.

При заповнені аплікаційної форми зазначте релевантний досвід, який передував реєстрації ГО.

Підкажіть, будь ласка, чи можливо запланувати реалізацію гранту на термін менший за 12 місяців? 

Так, це можливо, якщо ви дотримаєтесь пріоритетів конкурсу і не обмежитесь разовою активністю. Заходи, передбачені проєктом, мають бути комплексними, сталими і орієнтованими на системний вплив.

До якого блоку витрат відносяться заходи з протидії вигорянню персоналу (10% від загального бюджету проєкту)? Чи можуть витрати на протидію вигоранню бути меншими за 10%? 

Витрати спрямовані на заходи з протидії вигоранню персоналу (10% від загального бюджету проєкту) відображаються в окремому блоці бюджету;

УЖФ рекомендує витратити 10% на протидію вигоранню Вашої команди і не обмежує формати використання коштів для підтримки стійкості.

Наш благодійний фонд не є спеціалізованим жіночим фондом. Чи буде це критичним критерієм відбору?

Для УЖФ важливо підтримувати жіночі/феміністичні організацій, які мають чітку спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності, цільовою аудиторією яких є жінки.

Якщо у Вашому статуті зафіксовані принципи рівності, а проєктна діяльність спрямована на жінок, ми відкриті до взаємодії.

Хто проводить оцінку поданих заявок?

Оцінку заявок здійснюватиме незалежна експертна комісія, що складається з представниць як громадського сектору, так і державних інституцій.

Коли завершується прийом заявок?

Прийом заявок на конкурс завершується о 23:59 30 квітня 2024 року. Заявки, надіслані після цього часу, прийматись до розгляду комісією не будуть.