Міф 1. Марш жінок* – лише для людей із “нетрадиційною орієнтацією”
У Марші беруть участь усі, хто вимагає справедливості, рівних прав і можливостей. Він для всіх статей і ґендерів (суспільні ролі чоловіків і жінок). Це представниці та представники понад 50 організацій. Серед них є і спільноти велосипедистів, які прагнуть безпеки і взаємної поваги всіх учасників дорожнього руху. І єврейська жіноча організація, яка бореться проти переслідування представниць різноманітних етносів, національностей, релігій. І організація, завдяки якій ВІЛ-позитивні підлітки отримують однакові можливості з однолітками.
Із переліком організацій-співорганізаторок Маршу жінок* знайомтеся на сайті події https://marsh-zhinok.com.ua/about2021
Щодо орієнтації. Ми переконані: вибір сексуальних партнерів – не має нічого спільного з традиціями і не повинен впливати на доступ до громадянських прав і свобод. Учасниці й учасники Маршу жінок* виступають за те, щоб традицією стали повага до особистості, свобода вибору та рівні можливості.
Міф 2. Марш жінок* – це не серйозно, це молодіжна тусовка
Багато років поспіль на Марш виходять люди різного віку, які хочуть заявити свою підтримку захисту прав жінок та дівчат.
Марш жінок* – це феміністична ініціатива, об’єднана навколо жіночої солідарності, керується принципами рівності та свободи. До участі долучаються як представники громадського правозахисного сектору, так і представниці бізнесу, медіа, науки та культури; депутати та депутатки, представники та представниці міжнародних організацій, місій та посольств. А також представниці професійних об’єднань, професійних спортивних груп, екоактивістки та екоактивісти. Минулого року на Марш у Києві вийшли понад три тисячі людей.
Міф 3. На Марш жінок* ідуть лузерки, яким ніхто 8 березня не подарував квіти і не запросив на побачення
На Марш приходять і з квітами, і без, і самі, і з друзями, і з коханими, навіть із батьками та дітьми. Ця подія відбувається для того, щоб кожна і кожен самі обирали, де їм бути, з ким і навіщо. І не лише 8 березня, коли світ згадує про жінок і їхні права, а щодня.
Чимало учасників попередніх Маршів – хлопці й чоловіки, які виступають проти дискримінації жінок у навчальних закладах, на робочих місцях, на дорозі, в політиці, науці й технологіях, у бізнесі, проти насильства в сім’ї, за рівний розподіл і оплату праці, в тому числі доглядової та хатньої.
Марш жінок* – круте місце для нетривіального побачення, якщо ти вже в парі. Або щоб зустріти ту або того, хто даруватиме повагу, і з ким на рівних можна буде обговорювати ставлення до квітів, ґендерів і всього, що хвилює.
Історії учасниць і учасників попереднього Маршу жінок* із перших вуст:
https://www.the-village.com.ua/village/city/people/269331-womens-march-8?fbclid=IwAR02SIon405SzjfiBGoGja1AyxGHmtDuloPLmxdXkk4jIcM224k-oqru1X8
Міф 4. На Марші жінок* небезпечно
2020 року громадський порядок під час Маршу охороняли 500 поліцейських і нацгвардійців.
Щороку створюється організаційний комітет Маршу, який насамперед покликаний дбати про безпеку учасників та учасниць. Комунікація з Національною поліцією розпочинається задовго до того, як ухвалюється остаточне рішення проводити Марш. Потужний Підкомітет із безпеки разом із поліцією розробляє маршрут ходи, запобігає провокаціям та кризовим ситуаціям на Марші. Також Підкомітет створив Пам’ятку з безпеки для учасниць та учасників. Вона нагадує основні правила участі в публічних акціях, а також підказує, як реагувати на провокації в межах українського законодавства.
Марш супроводжують багато представників та представниць органів охорони правопорядку по всьому маршруту до завершення акції. Правоохоронці допомагають безпечно та комфортно роз’їхатися наприкінці.
Міф 5. Марш жінок* відбувається тільки в Києві
Щороку активності, пов’язані з відзначенням Дня захисту прав жінок, проходять у багатьох містах та містечках України.
Цьогоріч Марші та/або публічні заходи відбудуться в Харкові, Львові, Херсоні, Краматорську, Запоріжжі, Івано-Франківську, Ужгороді, Одесі, Луцьку, Києві, Житомирі.
Оргкомітет Маршу жінок пропонує всебічну допомогу організаціям та ініціативам, які планують проводити марші та/або інші акції у своїх містах, а саме:
допомога з необхідними документами для проведення зібрання;
інформаційна підтримка;
передача власного досвіду та історій успіху;
координація з іншими ініціативами.
Більше інформації про це отримайте, заповнивши форму http://bit.ly/march_women
Оновлення про події в регіонах
Міф 6. Марш жінок* потрібен лише “соросятам” та іншим грантожерам
Тільки кожна п’ята людина, яка приходить на Марш, – представники громадського сектору, – і так багато років поспіль. 80% учасниць і учасників події – це активістки й активісти, які не належать до громадських організацій і не мають стосунку до грантової діяльності.
У “третього сектору” є багато інструментів боротьби за права жінок. А для людей, не об’єднаних у громадські організації, Марш жінок* – це наймасовіший захід, доступна і безпечна можливість заявити про свої вимоги та знайти підтримку. Наприклад, 2020 року Марш жінок* допоміг зібрати 26 416 підписів під петицією про ратифікацію Стамбульської конвенції на сайті Президента.
Хто і як підтримує Марш жінок* 2021 року – дізнавайтеся в інста: https://www.instagram.com/marshzhinok/
Міф 7. На Марш жінок* виходять чоловіконенависниці
У Марші беруть участь ті, хто проти дискримінації та несправедливості, хто за рівність і співпрацю. Ненависті на Марші немає місця. Багато сучасних чоловіків розуміють: ґендерна рівність вигідна всім, – тому підтримують акцію разом зі своїми колежанками, сестрами, партнерками, дружинами і доньками.
Микола Ябченко, профемініст, тато двох дітей, постійний учасник Маршу жінок*:
“Жінки виступають не проти чоловіків, а проти дискримінації. Чоловіки, які їх розуміють, ідуть на Марш. Чоловіки, які не прагнуть думати своєю головою, ведуться на пропаганду і виходять проти. Фактично йдуть боротися проти жінок. Я вже тричі був на Марші жінок*, скоро мій син ходитиме разом зі мною”.
Більше чоловічих портретів та історій попереднього Маршу:
https://povaha.org.ua/marsh-zhinok-2020-yak-tse-bulo-fotoreportazh/?fbclid=IwAR3fiWx1-S1_jtOybD635cqf93IHHVAaobArGFkO0-k_F-Ig6-mcqQMiUkE
Міф 8. На Марші жінок* буде холодно й нудно
Ми виходимо за серйозні речі, але це не позбавляє нас почуття гумору. На Марші жінок* можна повправлятися в креативності та подивитися на творіння інших.
Яскраві перфоманси, вбрання і флешмоби дужче привертають увагу до проблем, які наболіли. І яка ж демонстрація без дотепних плакатів?
“Я не з ребра”, “Тарас Шевченко був би феміністом”, “Маю секрет. Хочу в декрет” (чоловіча версія) або постійний гість “Bite My Shiny Metal Ass” – знайомлячись із написами і дійствами, ви не встигнете ані змерзнути, ані знудитися.
Цього року очікується незвичний перфоманс та креативна фотозона, які не залишать нікого байдужими. Яскравинки Маршу-2020 – у фоторепортажі The Village Ukraine https://www.the-village.com.ua/village/city/city-report/295073-marsh-zhinok-2020-reportazh?fbclid=IwAR1iX1BAOKHIXx2pXYUrrGpMRdsn7vjGOj_QExy4lcJQidO64b6z_XUg-0Q