Вісім незручних питань про Марш жінок*

Як брати участь у Марші жінок* безпечно, анонімно, дистанційно? Що змінить ця акція? Чи платять учасницям і учасникам? Як говорити про Марш і фемінізм із близькими, надто коли вони ставляться до цього вороже або насторожено?

#1. Масовий захід під час пандемії. Ви впевнені? 

Щоб на події підхоплювали тільки гарний настрій і прогресивні ідеї, оргкомітет дбатиме про те, щоб:

  •  учасники й учасниці дотримувалися дистанції;
  •  уникати натовпу: формуватимуться колони та групи;
  •  усі були забезпечені засобами гігієни.

Карантинної безпеки буде значно більше, ніж у метро в годину пік. Звісно, якщо на додачу до піклування оргкомітету, кожна і кожен дбатимуть про своє здоров’я.

#2. Як взяти участь інкогніто? 

Інкогніто – це легко у 2021 році: варто просто дотримуватися соціальної дистанції та не знімати маску. Можна створити костюмований образ, який повністю закриватиме Ваше обличчя. Однак герої карнавалу привертають увагу медіа. Найкращий спосіб – не йти в голові колон, не брати плакат, триматися подалі від персон, які будуть яскраво виглядати.

Ми запрошуємо долучатися всіх та в будь-який спосіб. Але пройти маршем означає висловити свою позицію! І не важливо, несете ви в руках прапор чи ні, мовчите чи виголошуєте вимоги.

#3. Я хочу на Марш жінок*, але близькі не в захваті. Що їм сказати? 

  • Скажіть близьким, що Ви йдете на Марш жінок* (і їх запрошуєте), щоб:
  •  виступити проти насильства;
  •  долучитися до людей, які за рівність (не однаковість);
  •  розважитись і творчо самовиразитися;
  •  підтримати світовий феміністичний рух.

4 причини вийти на Марш жінок* із аргументами та прикладами: https://marsh-zhinok.com.ua/why

#4. Як підтримати Марш не виходячи з дому?

Якщо не можеш приєднатися до ходи, бери участь в онлайн-Марші:

  •  поширюй публікації з хештегом #маршжінок2021;
  • напиши кілька слів про права жінок із цим хештегом і познач Марш Жінок;
  •  напиши свою історію, яка змусила замислитися про права жінок;
  •  намалюй плакат, з яким би вийшла на Марш, якби могла піти на вулицю;
  •  опублікуй фото з попередніх Маршів.

#5. А що буде після Маршу? Походили, покричали, розійшлися?

Марш жінок* допоміг у 2020 році зібрати 26416 підписів на підтримку електронної петиції про ратифікацію Стамбульської конвенції на сайті Президента. Ратифікація документу проти насильства над жінками залишається основною вимогою. Невдовзі розповімо про наступні кроки.

“Історія забуде тебе, якщо ти забудеш ратифікувати Стамбульську конвенцію”, – постери з такими слоганами розклеєні в урядовому кварталі. Вони нагадують посадовцям, що ратифікація Стамбульської конвенції – це їхній шанс увійти до історії України.

Щоб добиватися рішень і змін на державному і місцевому рівні, важливо засвідчити масовість і єдність жіночого / феміністичного руху. Чують голосних, слухають сильних, підтримують рішучих. Саме тому кожне обличчя, голос, плакат на Марші такі цінні. А після нього – ваші репости, коментарі і участь в наступних акціях.

#6. За участь у Марші жінок* платять? 

Участь у Марші завжди була, є та буде добровільною, безкоштовною та неоплачуваною.

#7. Навіщо зірочка* після “жінок”?

Марш жінок* пишемо із зірочкою-зноскою, щоб уточнити: під загальним терміном «жінки» ми розуміємо багатоманітність жіночих досвідів, ідентичностей та соціалізації на перетинах раси, класу, віку, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності тощо.

А ще ми вдячні чоловікам, представницям і представникам усіх статей і ґендерів, які приходять на Марш, щоб висловити підтримку жінкам у їхній боротьбі за рівні права і можливості.

#8. Чому про Марш жінок* і фемінізм так багато негативу?

Люди бояться передусім радикальних проявів фемінізму, хоча по суті це звичайний ліберальний рух, а

Марш Жінок – мирна акція за рівні права і можливості.

Люди думають, що фемінізм змусить вийти із зони комфорту, зі своєї повсякденної стереотипної бульбашки, змусить мислити критично, а це часто викликає тривогу. Люди не розуміють значення фемінізму, вони перебувають в полоні стереотипів, які склалися і навколо цього поняття і в процесі виховання.

Тамара Марценюк, авторка книги “Чому не варто боятися фемінізму”: “Аби пояснити аудиторії, що таке фемінізм, я зазвичай проводжу таку вправу. Прошу підняти руку тих, хто підтримує ідею рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків. Зазвичай більшість піднімає руку. Тоді я усміхаюся та відповідаю: «Вітаю вас, ви феміністки й феміністи». Дехто в результаті почуваєть­ся досить збентежено – для них несподіванка, що фемінізм має таке просте пояснення, пов’язане передусім зі справедливістю для всіх людей незалежно від статі”.

#маршжінок  #маршжінок2021  #womensmarch