Збір статистичних даних та історій, які їх пояснюють, відбуватиметься одночасно у трьох країнах. Болгарський Жіночий Фонд, фонд «Тасо» (Грузія), Жіночий фонд у Грузії та Український Жіночий Фонд об’єдналися в ініціативу «Читай між рядками», щоб задокументувати економічні наслідки пандемії для жіночих/феміністичних організацій, дати прогнози й запропонувати стейкхолдерам рекомендації та рішення.
Пандемія проявила й посилила ґендерну нерівність: жінкам додалося доглядової праці, жінки опинилися на передовій протистояння коронавірусу – і при цьому вони масово втрачали джерела доходу та можливість бути почутими. Те саме сталось і з жіночими/феміністичними організаціями. Громади, органи влади та центри ухвалення рішень приймали як даність участь ОГС у боротьбі з пандемією, але не поспішали залучати їх до планування майбутнього, відсунули питання захисту прав жінок на периферію соціальних і політичних інтересів. Фінансування важливих сфер прав людини було скорочено, переспрямовано або поставлене на паузу. Це не просто цифри, це долі мільйонів жінок, дітей і чоловіків, які втратили віру в справедливість.
Досвід розроблення «Стратегії реагування жіночих громадських організацій та жіночого руху на COVID-19 і його наслідки» 2020 року засвідчив: коли рух не лише відповідає на нагальні потреби, а має бачення розвитку, далекоглядні цілі, він стає стійкішим до атак і потрясінь. Співпраця між чотирма жіночими фондами дозволить жіночим/феміністичним рухам України, Грузії та Болгарії голосніше заявити про себе на місцевому, національному та міжнародному рівнях; поділитися найкращими моделями антикризового реагування та стійкості.
Проєкт «Читайте між рядками: (Пост)пандемічні економічні наслідки для жіночих правозахисних ОГС із Болгарії, Грузії та України» фінансується Black Sea Trust, проєктом Німецького Фонду Маршалла США.