Завдяки Українському Жіночому Фонду у Покровську на Донеччині з’явилась «Планета знань»

Юлія Трофимова, випускниця тренінгової та менторської програм проєкту «Економічні можливості для жінок Східної України»

м. Покровськ, Донецька область

Назва: Сімейний центр анімаційних та інтерактивних розваг та додаткової освіти «Планета знань»

Послуги: курси для дошкільнят (ранній розвиток, підготовка до школи) та школярів (швидкочитання, суперматематика, іноземні мови, фінансова грамотність); послуги логопеда, психолога, йога; дозвілля для дітей та батьків

Участь у проєкті Українського Жіночого Фонду дала Юлії можливість вивести свій бізнес на новий рівень та залучити додаткове фінансування.

Ідея створення сімейного центру виникла у Юлії кілька років тому, але вона не відразу наважилась на її втілення, все сумнівалась, чи вистачить сил, ресурсів та знань. Її маленька дитина підростала, але поблизу не було жодного центру для дозвілля та розвитку дітей. Саме тоді Юлія серйозно замислилась над тим, щоб створити такий центр самій. На момент участі у проєкті Українського Жіночого Фонду вона вже зробила перші спроби, проте щодо питань управління бізнесом постійно потребувала допомоги з боку друзів. Її бажання бути самостійною та розібратися у всіх процесах введення власної справи постійно зростало. Саме тому вона почала шукати можливостей для навчання. Натрапивши у Фейсбуці на оголошення Українського Жіночого Фонду про набір учасниць на тренінги із розвитку бізнес-навичок, вона не вагаючись подала заявку.

«Це було дуже корисне і важливе навчання для мне. Особливо хочу відзначити атмосферу. Тут важко підібрати слова, бо це було неймовірно. Я брала участь у різних навчальних тренінгах, проте таку сприятливу атмосферу для навчання зустрічаю вперше — коли ти не боїшся ставити будь-які, навіть для когось безглузді, питання, багато разів перепитувати, разом обговорювати ідеї та труднощі. Тренери, які працювали з нами, завжди орієнтувалися на наші потреби та запити», — пригадує Юлія Трофимова.

Юлія отримала не лише нові знання та розуміння бізнес-процесів, але і мала можливість доопрацювати слабкі місця своєї бізнес-концепції та за допомогою фахівців та своєї менторки підготувати проєктну заявку на залучення фінансування на подальший розвиток сімейного центру. За словами Тетяни Лугової, координаторки навчальної програми, що проходила на базі Центру підтримки жіночого підприємництва у місті Краматорськ, прогрес учасниці був дуже помітний: «На початку Юлія багато чого не знала, наприклад, що таке точка беззбитковості, як правильно обрати групу оподаткування та які є витрати. Мала багато питань стосовно фінансової частини бізнес-плану. З перших занять цікавилась грантовими програмами і перша з учасниць почала писати бізнес-план ще під час навчання. Завжди виконувала рекомендації тренерів. Вже тоді було зрозуміло, що вона буде застосовувати ці знання на практиці». Результат не забарився — випускниця успішно пройшла усі етапи грантового конкурсу та отримала фінансування від ПРООН на закупівлю устаткування для організації дитячого дозвілля та інтерактивних занять.

Юлія відкрила сімейний центр у районі міста, де пропозицій для дозвілля та розвитку дітей бракувало. Раніше батьки змушені були возити своїх дітей на подібні заняття у інші райони міста, проте не всі мали таку змогу. Саме тому відкриття такого Центру стало великою подією для місцевої громади. Центр надає широкий спектр послуг як в організації дитячого дозвілля та свят, так і пропонує різноманітні курси із розвитку та програми додаткової освіти: для малечі, починаючи з одного року, дошкільнят, дітей шкільного віку та підлітків. Є спеціальні пропозиції і для дорослих, що дає можливість проведення дозвілля всією родиною. У Центрі започатковано також напрями з професійними вузькоспеціалізованими фахівцями – робототехніка, йога та хореографія, а також тут працюють психолог та логопед. Крім того, Юлія активно підтримує ідею працевлаштування прогресивних молодих педагогів, надаючи їм перше робоче місце, адже переконана, що у цій справі важливий не лише досвід, але і завзяття працювати з дітьми. На період обмежень, пов’язаних із карантином через поширення вірусу COVID-19, Центр пропонує заняття у онлайн-форматі через платформу Zoom. Активності Центра та спектр послуг представлені у соціальних мережах — Фейсбук та Інстаграм.

Юлія зазначає, що щаслива від того, що наважилась на крок побудови власного бізнесу, та почувається тепер на своєму місці. Це справа, яка її захоплює та в якій її талант проявляється найбільшою мірою. Наразі випускниця впевнено почувається, має достатньо знань та навичок ведення власної справи та позитивні результати. У подальших планах — відкриття філіалів Центру в інших районах міста, адже на такі послуги є попит. Юлія заохочує інших жінок, котрі замислюються над власною справою, не сумніватися, а брати участь у подібних проєктах. «На ділі все не так складно, як здається, найголовніше — діяти!», — запевняє вона.

Інстаграм-сторінка: https://www.instagram.com/pzpokrovsk/

Фейсбук-сторінка: https://www.facebook.com/PlanetaZnaniyPokrovsk/