Звернення учасниць/ків IV Феміністичного Форуму до організаторів/ок Міжнародної конференції з питань відновлення України щодо забезпечення ґендерного мейнстримінгу

Звернення учасниць та учасників IV Феміністичного Форуму до організаторів/ок та учасників/ць Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC2024) щодо забезпечення ґендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні

IV Феміністичний Форум «Жіночий рух України: посилюємо вплив» відбувся 8-9 квітня 2024 р. в межах проєкту «Голос Жінок і Лідерство», що виконується Українським Жіночим Фондом за підтримки уряду Канади. Захід об’єднав понад 200 учасниць та учасників з усіх областей України.

Ми, учасниці та учасники IV Феміністичного Форуму, вважаємо, що:

  • ґендерна рівність та інклюзія залишається одним з семи ключових принципів відновлення, узгоджених на конференції з питань відновлення у Лугано
  • втіленню цього принципу сприяє створення Платформи забезпечення ґендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні, лідерками якої є віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина та Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, а можливості для участі громадськості надає Консультативна панель НУО при Платформі
  • Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC2024) у Берліні є важливою платформою для забезпечення практичного втілення принципу ґендерної рівності та інклюзії у відновленні

ЗАВАНТАЖИТИ

З метою стратегічного і систематичного врахування принципу ґендерної рівності та інклюзії під час URC2024 у Берліні, ми звертаємось до організаторів/ок та учасників/ць конференції із закликом врахувати наступні рекомендації:

  1. Забезпечити включення ґендерних підходів в усі виміри та теми конференції.
  2. Забезпечити паритетне представництво чоловіків та жінок (50/50) серед спікерів та модераторів усіх секцій та панелей конференції, визнаючи високий експертний потенціал і лідерство жінок, їхню активну участь у всіх аспектах економічного, політичного та соціального життя країни.
  3. Для забезпечення стійкості громад і суспільства в цілому, при формуванні списку учасників/ць конференції забезпечити достойне представництво організацій громадянського суспільства, очолюваних жінками, та феміністичних організацій, з особливою увагою до молодіжних і жіночих організацій, які представляють групи, що зазнають інтерсекційної дискримінаціі, а також жінок з інвалідністю.
  4. Включити до переліку спікерок панелей експерток з числа представниць громадянського суспільства, зокрема представниць жіночих/феміністичних організацій.
  5. Забезпечити участь представниць жіночих/феміністичних організацій, ґендерних експерток/ів та представниць/ків органів влади, відповідальних за ґендерну політику, у: 1) підготовці конференції; 2) роботі конференції; 3) плануванні та моніторингу заходів за результатами конференції.
  6. Сприяти мережуванню між учасниками/цями конференції, що представляють різні тематичні сфери і забезпечити доступ представниць жіночих/феміністичних організацій, ґендерних експерток/ів до цих мереж.
  7. Широко використовувати ґендерну статистику, результати ґендерного аналізу та досліджень впливу війни на різні групи чоловіків і жінок при підготовці матеріалів конференції.
  8. Для забезпечення оцінки ефективності інтеграції ґендерних підходів у роботу конференції запровадити простий механізм зворотного зв’язку від учасників/ць.