Відповіді на запитання щодо грантового конкурсу «Будь її голосом» для жіночих/феміністичних організацій з усіх регіонів України

В межах конкурсу грантів «Будь її голосом» для жіночих/феміністичних організацій з усіх регіонів України, який має на меті підтримати проєкти щодо створення візуальних матеріалів на тему захисту прав жінок/гендерної рівності, візуалізацію ролі жінки/феміністичної організації у суспільстві (війні), популяризацію здобутків українок і їхній вплив на історичні процеси (сучасні/історичні постаті) як частини європейської спільноти Український Жіночий Фонд надає відповіді щодо умов грантового конкурсу. Заявку можна подати до 13 травня 2024 року.

Наш благодійний фонд не є спеціалізованим жіночим фондом. Чи буде це критичним критерієм відбору?

Для УЖФ важливо підтримувати жіночі/феміністичні організацій, які мають чітку спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності, цільовою аудиторією яких є жінки.

Якщо у вашому статуті зафіксовані принципи рівності, а проєктна діяльність спрямована на жінок, ми відкриті до взаємодії.

Чи є вимоги/обмеження щодо суми коштів або відсотків від загального бюджету, які можуть бути закладені на адміністративні витрати?

УЖФ не має чітких обмежень відсотка коштів, що закладені у бюджеті проєкту на адміністративні витрати, проте рекомендує використовувати практику фокусування витрат на проєктній діяльності, водночас на адміністративні витрати закладати не більше 25-30% від загальної суми бюджету відповідно до запланованого робочого навантаження та активностей проєкту.

В яких регіонах України має реалізуватись проєкт?

Проєкт може реалізовуватись на всій території України (за виключенням тимчасово окупованих територій), організація аплікант, має бути зареєстрованою на території України.

Підкажіть, будь ласка, чи можливо запланувати реалізацію гранту на термін менший за 10 місяців? 

Так, це можливо, якщо ви дотримаєтесь пріоритетів конкурсу і не обмежитесь разовою активністю. Заходи передбачені проєктом мають бути комплексними, сталими та орієнтованими на системний вплив, висвітлення обраної теми.

Чи можемо на стійкість команди закласти не лише ретрит, а й закупівлю обладнання для проєкту та операційної діяльності організації?

Ні, 10% від суми бюджету мають бути спрямовані виключно на відновлення команди, УЖФ не обмежує формати використання коштів.

Якщо проєктна діяльність передбачає придбання обладнання, будь ласка, аргументуйте таку необхідність та віднесіть її до блоку «витрати на проведення заходів в межах проєкту» (стандартний шаблон бюджету УЖФ), вартість одиниці не може перевищувати $1000, згідно з умовами конкурсу. 

Чи можемо брати участь в конкурсі, якщо є БФ (Благодійним Фондом)?

Так, це не є перепоною для участі в конкурсі.

Як діяти, якщо хочемо поєднати два пріоритети конкурсу?

Вам варто заповнювати дві аплікаційні форми та подавати окремий проєкт на кожен з пріоритетів.