Чиї голоси зазвучать гучніше у громадянському суспільстві?

П’ять жіночих/феміністичних організацій України стануть більш видимими та впливовими в правозахисному та феміністичному русі. Це мета проєкту «Діалог громадянського суспільства на всі голоси», який Український Жіночий Фонд втілює разом із жіночими фондами Вірменії, Грузії та Польщі за підтримки фонду filia та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Які проблеми постають щодня перед тисячами жінок та дівчат, але лишаються замовчаними і тому не вирішеними? Чому про низку соціальних недугів ми дізнаємося з жовтої преси, а не від тих, хто потребує допомоги і представляє інтереси вразливих жінок? Як втілити в реальність принцип «Нічого для нас без нас»?

Учасниці та учасники проєкту зберуть факти про бар’єри, які обмежують доступ організацій до активної участі у правозахисних мережах та феміністичному русі. Вони з’ясують причини та механізми виключення груп жінок та дівчат із множинною дискримінацією та запропонують вигідні всім сторонам рішення. Представниці жіночих/феміністичних організацій матимуть змогу поглибити знання про захист прав людини, ґендерну політику, рівність та дискримінацію, а також про комунікаційні стратегії та роботу з медіа, успішні адвокаційні кампанії. В межах проєкту УЖФ також надаватиме гранти, які дозволять застосувати ці знання і стати частиною як українських, так і міжнародних мереж і рухів за права жінок і ґендерну рівність.

УЖФ запросив до участі у проєкті «Діалог громадянського суспільства на всі голоси» ГО із різних регіонів України, які представляють жінок і дівчат із множинною дискримінацією. Їх обрали після консультацій із тематичними партнерами, разом з якими УЖФ сприяє участі в жіночому/феміністичному русі якомога ширшого кола організацій.

Учасницями міжнародного проєкту стали:

ГО “Асоціація Ромів” ЗОР, м. Ніжин Чернігівської області, яка захищає інтереси ромських жінок та дівчат;

Полтавська ініціативна група «Полтавчанка +» громадської організації «Позитивні жінки» – вона представляє жінок та дівчат, які живуть з ВІЛ та мають високий ризик зараження ВІЛ-інфекцією;

Полтавська гілка ГО «Легалайф-Україна» – захищає інтереси жінок, які живуть з ВІЛ, наркозалежністю, працюють у секс-індустрії;

Запорізька ГО «Інсайт-Схід» фокусується на потребах ЛГБТКІ+ спільноти;

Чернівецька обласна ГО «Лідер» відповідатиме за представлення дівчат і жінок з інвалідністю.

Фото SHVETS production

#civilsocietydialogue