Жіночий/феміністичний рух об’єднується, щоб протистояти насильству

Стамбульська конвенція

25 жовтня 2021 р. Український Жіночий Фонд разом із ГО «Ла Страда – Україна» й Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики  провели презентацію-дискусію «Що сказати тим, хто має сумніви в необхідності ратифікації Стамбульської конвенції?» за участі близько двохсот п’ятдесяти жіночих/феміністичних організацій України та світу, дипломатичних установ, місій, фундацій і ГО, міністерств, парламентаріїв, представниць і представників територіальних громад, місцевих рад і органів виконавчої влади. 

Брошура створена в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом (УЖФ) завдяки підтримці Уряду Канади. Це добірка меседжів для представниць і представників жіночого/феміністичного руху, а також усіх, хто прагне, щоб в Україні до насильства над жінками й дітьми ставилися не як до сімейних мелодрам, а як до злочину проти прав людини, і щоб на державному й місцевому рівнях працювали ефективні механізми протидії насильству. Видання містить 14 міфів про документ і як їх переконливо спростувати, аргументи за ратифікацію: що це дасть державі, а також кожній українці та українцеві.

Стамбульська конвенція

Тема виявилася настільки гарячою, а рівень експертності та представництва – таким високим, що зрештою презентація брошури відбулася вже в межах міжнародного круглого столу.

– Насильство щодо жінок і дівчат є одним із найбільш поширених порушень прав людини у світі, а ґендерна нерівність є однією з першопричин насильства щодо жінок, – зазначила Ашлі Малруні, Голова Відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні.

– Думка про те, що національне законодавство самодостатнє і не потребує приєднання до міжнародних документів, в тому числі до Стамбульської конвенції, є не тільки помилковою з точки зору сучасного права, але й шкідливою для національної безпеки України та нашого євроінтеграційного вибору. Саме таку точку зору разом із власними авторитарними, антидемократичними та патріархатними цінностями нав’язує світові країна-агресор Російська Федерація, руйнуючи не тільки мирне життя людей, але й міжнародні організації, – озвучила позицію Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко.

– Ми розуміємо, що наші агрументи за підтримку Стамбульської конвенції мають бути ґрунтовними, виваженими, чіткими і зрозумілими, для того щоб пояснити та продемонструвати ті переваги, які надасть країні ратифікація конвенції. Ця публікація має стати корисним матеріалом для тих організацій, активісток та активістів, які комунікують із різними цільовими аудиторіями, – сказала Катерина Черепаха, президентка ГО «Ла Страда – Україна».

Стамбульська конвенція -Для розвінчування сумнівів потрібно дві речі: мати аргументи й озвучувати їх голосно. Для того, щоб вони звучали голосно – необхідно об’єднуватися з однодумцями та однодумицями, – зазначила Наталія Карбовська, директорка зі стратегічного розвитку Українського Жіночого Фонду.

– Ратифікуючи Стамбульську конвенцію, Україна виграє двічі. По-перше, тому що вдосконалюється національне законодавство, і по-друге, тому що Україна приєднується до міжнародного товариства, де більш ефективно можна буде долати проблему насильства щодо жінок, – вважає Марта Кебало, головна представлниця Світової Федерації Українських Жіночих Організацій до ООН. 

ЧИТАТИ БРОШУРУ 

Ратифікуючи Стамбульську конвенцію проти насильства, Україна виграє двічі