Жінки на сході України отримають можливості для розвитку власного бізнесу

Економічні можливості для жінок

21 жовтня 2021 року Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” підписав грантову угоду з Українським Жіночим Фондом (УЖФ). Це офіційний початок нового етапу проєкту УЖФ «Економічні можливості для жінок Східної України». УЖФ організує для жінок Донецької, Луганської та Запорізької областей онлайн та офлайн-тренінги, надасть індивідуальну менторську підтримку, проведе інформаційні та мотиваційні заходи, тематичні курси, навчальні поїздки та запропонує можливості для обміну досвідом через соціальні мережі.

“Проєкт USAID підтримує розвиток малого бізнесу на Сході України та просуває підприємництво, у тому числі мікро- та малих підприємств, які належать жінкам. За останні три роки ми стали свідками великої зацікавленості та зростання запиту від жінок на підвищення їх навичок і знань про те, як створювати та розвивати підприємства, бути більш фінансово грамотними та ставати економічно незалежними. Це дає надію і вказує на те, що жінки усвідомлюють важливість турботи про своє майбутнє та відчувають себе спроможними робити необхідні кроки для цього. Визнаючи важливість жінок-власниць бізнесів на Сході України, ми продовжимо підтримувати їх, створюючи необхідні можливості для їх особистого та професійного економічного зростання через такі стратегічні партнерства, які у нас є із Українським Жіночим Фондом”, – сказав директор Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” Майкл Піллсбері.

Грант передбачає, що УЖФ організує для жінок Сходу України навчання бізнесу у Центрах підтримки підприємництва у Краматорську, Маріуполі та Сєвєродонецьку. Серію тренінгових курсів зможуть відвідати ті, хто хоче розпочати власну справу. Планується, що ці тренінги відвідають понад 60 учасниць. Усі вони по завершенню навчання складуть бізнес-плани.  40 учасниць отримають менторську підтримку тренерів з питань розвитку власної справи. Також відбудуться одноденні тренінги для охочих розширити бізнес.

«Жінки в Україні бідніші за чоловіків, адже їхня робота здебільшого оцінюється дешевше, жінки погоджуються на низькооплачувану роботу, частіше підпадають під скорочення, витрачають час та енергію на доглядову працю, яка не оплачується і не цінується. Керівні посади або власний бізнес прийнято вважати «нежіночою справою». Брак економічних можливостей – одна з ключових причин усіх інших нерівностей: доступу до сучасної освіти, медичних та соціальних послуг і навіть насильства. І українська, і світова практика свідчать про це. Саме тому УЖФ системно і багато років займається темою жіночої економічної участі. У нас є надійні партнери, команда тренерок/ів у різних регіонах і, зокрема, на Сході. І головне – успішні історії випускниць наших навчальних програм – підприємиць, які змінюють своє життя, життя своїх родин і громад», – зазначила Олеся Бондар, директорка Українського Жіночого Фонду.

Брак економічних можливостей – одна з ключових причин усіх інших нерівностей

Також за цим грантом УЖФ розробить безкоштовний мотиваційний онлайн-курс для тих, хто хоче розпочати власну справу. Окремий курс буде створено для розвитку туризму у Донецькій, Луганській областях та Приазов’ї для тих, хто розвиває туризм на цих територіях. По завершенню курсу група учасниць візьме участь у навчальній поїздці до туристичних бізнесів у Києві.

За сприяння Проєкту USAID у 2019-2020 роках Український Жіночий Фонд реалізував Проєкт “Економічні можливості для жінок Східної України”. Завдяки проєкту 178 жінок з Донецької та Луганської областей пройшли навчання бізнесу та започаткували власну справу.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.