«Світ сповнений можливостей – варто лише простягнути руку»

«Світ сповнений можливостей – варто лише простягнути руку», говорить Ірина Новокрещенова, 50 років, вчителька англійської мови з Апостолівського районного ліцею-інтернату, що на Дніпропетровщині, яка за останній рік перетворилася на одну з найактивніших лідерок у своїй громаді.

«Дехто вважає, що якщо ти знаходишся не в столиці чи не в обласному центрі, то можливості для розвитку мізерні. З одного боку, це, ймовірно, так. Але з іншого – у наш глобалізований час, можна, не виходячи зі свого кабінету чи квартири у районному центрі, дізнатися про можливості, які надають різні організації та моментально податися. І, якщо докласти мінімальних хоча б зусиль, цю підтримку цілком реально отримати», ділиться досвідом Ірина.

Декілька років тому, вона дізналася про можливість безкоштовно залучити до викладання англійської мови в школі волонтера Корпусу Миру США і надіслала заявку. Про Сіда, волонтера з Індії, досі з теплом згадують, як школярі зі школярками, так і педагогічний колектив.

З тих пір, натхнена успіхом, Ірина невтомно шукає можливості для розвитку, отримання знань та залучення ресурсів, як для своєї школи, так і для власного розвитку. На її рахунку вже декілька успішних проектів, які були підтримані приватними фондами та міжнародними організаціями.

Влітку 2018 року Ірина дізналась про можливість взяти участь в Академії жіночого лідерства – відомій в Україні програмі з розвитку лідерських навичок для жінок, що впроваджується Українським жіночим фондом у співпраці з Національним демократичним інститутом (NDI).

На початку вересня відбулась перша сесія навчання в Академії жіночого лідерства, де Ірина не лише «прокачала» свої навички, а й познайомилась зі своїми землячками-однодумицями. Програма Академії передбачала розвиток не лише особистих якостей, а й розкривала секрети взаємодії з органами влади, пошуку партнерів і партнерок, можливості побудови політичної кар’єри.

Після навчання Ірина зрозуміла, що вона здатна не лише шукати ресурси для школи, а й змінювати життя інших. Вона написала проект, що був підтриманий Українським жіночим фондом і започаткувала проведення міні-тренінгів з лідерства для учениць ліцею, матерів та вчительок. Дехто з випускниць, захопився ентузіазмом Ірини і висловили бажання приєднатися до неї.

Отже Ірина сформувала команду, разом з якою визначила пріоритетні питання громади, які потребують рішення і почали шукати потенційних партнерів та донорів, які могли би долучитися.

Також Ірина зрозуміла, що публічність та мережування допомагають досягати поставленої мети, тому стала систематично подаватися на участь у різноманітних освітніх та представницьких заходах.

Серед перших результатів можна назвати те, що її кандидатуру було відібрано до участі в навчальних тренінгах, що проводив НДІ в травні в Києві, запрошено представляти громаду на форумі “Кар’єра мрії” в Ужгороді на початку червня.

Я відчула впевненість у власних силах. Звичайно я отримала нові знання, але найголовніше – я отримала впевненість у собі і уповноважила себе не чекати змін, а робити їх самій

І вже думає про те, щоб балотуватися на наступних місцевих виборах.

«Час виходити на новий рівень», посміхається наша героїня.

Олена Панченко, УЖФ

 Академія Жіночого Лідерства (АЖЛ) – це ініціатива Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин та Українського Жіночого Фонду, спрямована на всебічну підтримку жінок-лідерок задля посилення їхньої участі в реформі децентралізації, зокрема в процесах прийняття рішень в громадах. 

Проєкт здійснюється у рамках програми «Децентралізація Приносить Кращі Результати Та Ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США З Міжнародного Розвитку (USAID). 

Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин та Український Жіночий Фонд є партнерами програми USAID DOBRE.