Тренінг для тренерів щодо виконання зобов’язань з реалізації порядку денного Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека»

мобілізація громад

Український Жіночий Фонд (УЖФ) запрошує тренерів та тренерок для участі у триденному тренінгу для тренерів (ТоТ) щодо виконання зобов’язань з реалізації порядку денного Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», включаючи системи раннього попередження (з орієнтацією на цільову аудиторію жінок місцевого рівня), який відбудеться офлайн 3-5 липня 2022 року в межах Проєкту «Розбудова мирного, демократичного, гендерно-рівноправного суспільства в Україні – фаза ІІ», що реалізується у партнерстві зі Структурою ООН Жінки у Сумській, Чернігівській, Кіровоградській, Запорізькій, Луганській та Донецькій областях за фінансової підтримки Уряду Норвегії.

Мета ТоТ: посилення знань і навичок у впровадженні та моніторингу зобов’язань щодо реалізації порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» в Україні, включаючи розуміння сигналів раннього попередження та індикаторів загроз безпеці, а також участь у процесах переговорів та посередництва.

З початку повномасштабного російського військового вторгнення 24 лютого 2022 року ситуація в Україні ускладнюється кожного дня: понад 5,5 мільйонів біженців (станом на 29 квітня 2022 року) вже поїхали з країни, а кількість переміщених осіб, 90% з яких жінки та діти, досягла на сьогодні 7,7 мільйонів. Війна критично підвищила актуальність та масштаби проблем, пов’язаних із розширенням прав і можливостей жінок у секторі миру та безпеки, водночас обмежуючи певні можливості для практичної реалізації порядку денного 1325. Водночас на сьогодні імплементація порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» є найбільш ефективним механізмом для змістовної участі жінок у процесах миру та безпеки і дієвою відповіддю на нові виклики, пов’язані з війною.

Проведення ТоТ було ініційовано з метою підготовки команди тренерів/тренерок з питань реалізації порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» для подальшого посилення потенціалу жіночих громадських організацій та активісток реагувати на нові виклики в сфері 1325, підвищувати поінформованість жінок в громадах щодо важливості їхньої змістовної участі в процесах реагування на виклики війни та післявоєнного відновлення.

Участь у тренінгу є безкоштовною. В результаті успішного триденного навчання учасники й учасниці тренінгу будуть відзначені сертифікатами. Після ТоТ сертифіковані тренерки і тренери матимуть можливість проводити тренінги для цільових громад. Звертаємо вашу увагу, що впровадження Проєкту в Донецькій та Луганській областях поставлено на паузу.

Для участі у Тренінгу для тренерів запрошуються тренерки і тренери, які:

  • володіють навичками проведення інтерактивних тренінгів не менше трьох років,
  • обізнані в гендерній тематиці та мають досвід впровадження гендерно чутливих практик у процеси розвитку.

У зв’язку з обмеженою кількістю місць відбір учасників та учасниць здійснюватиметься на конкурсних засадах.

Просимо охочих для участі у ТоТ надіслати:

  • резюме з контактами (адреса, телефон, електронна пошта) та сертифікати, що підтверджують тренерську кваліфікацію (не більше двох),
  • посилання на відгуки та рекомендації (обов’язково) від двох осіб,
  • індивідуальні міркування щодо зв’язку між завданнями порядку денного «Жінки. Мир. Безпека», стійким розвитком громад та належним врядуванням (не більше як півсторінки 12 шрифтом).

Просимо надсилати пакет документів на електронну адресу t.lytvynova@uwf.org.ua до 12:00 20 червня 2022 року.

Результати конкурсу та місце проведення тренінгу будуть повідомлені до 25 червня 2022 року.